reklama

Apple přepracoval rozhraní iCloud.com

Apple přepracoval rozhraní iCloud.com
2023-10-06T09:35:40+01:00
• 6. 10. 2023

Zdroj: MacRumors

Před nedávnem jsme se dočkali nových generací systémů iOS, iPadOS a macOS. Apple ovšem nezahálí, a nyní přináší přepracované rozhraní svého webu iCloud.com. Nabízí nové funkce, jako jsou lépe přizpůsobitelná domovská stránka s rychlými akcemi, nebo podpora upozornění ve webovém prohlížeči pro služby Mail či Kalendář (PC verze).

Navazuje na loňské změny

Není to poprvé, co cupertinská společnost sáhla k přepracování webu iCloud.com. V loňském roce jsme zaznamenali významné grafické změny s podporou widgetů, které umožňují rychlý náhled a prohlížení informací v jednotlivých aplikacích, jako jsou Poznámky či Pages. Letošní aktualizace jde zase o něco dále a umožňuje přímo z domovské stránky provádět akce, jako jsou například stažení souboru, smazání e-mailové zprávy, označení mailu jako přečtený/nepřečtený, nebo odškrtnutí splněného úkolu v Připomínkách.

Nový iCloud také podporuje notifikace přímo ve webovém prohlížeči na PC kompatibilních počítačích, takže si můžete nechat zobrazovat upozornění na e-maily či blížící se události v Kalendáři. Podobně jako ve zbrusu novém iOS 17 si nyní můžete do poznámky vložit odkazy na jiné poznámky.

Novinkou je také možnost zobrazení náhledu souboru před tím, než si jej stáhnete: stačí daný soubor vybrat a poté stisknout mezerník.

iCloud Mail

Zdroj: Dotekomanie.cz

Pohodlnější práce s e-maily

Komfortnější je nyní práce s e-mailovým klientem: nově můžete odvolat odeslání e-mailové zprávy, a tak si vytvořit e-mailovou adresu na iCloudu přímo z webového rozhraní. Velmi snadno jde také k e-mailu přidat přílohy přímo z vašeho disku iCloud.

Změnou prošla také webová verze aplikace Fotky, který nyní podporuje zobrazení v režimu slideshow a podporu Vzpomínek z iOS. Novinek je tedy celá řada, a uživatelům zjednoduší a zpříjemní běžné činnosti při práci ve webovém rozhraní jednotlivých iCloudových služeb.

Zdroj: techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat