reklama

Chrome slaví 15 let a dostává novinky, zejména pro počítač

Chrome slaví 15 let a dostává novinky, zejména pro počítač
2023-09-07T16:35:15+02:00
• 7. 9. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Každou chvíli se objevuje nějaká novinka u webového prohlížeče Chrome. Například ve verzi pro iOS dostane pozměně uživatelské rozhraní. Málokdy se stane, že by Google o všem informoval, jednoduše to zavede. Tentokrát je zde ale trochu výjimečná událost. Chrome slaví tento měsíc 15 let a přičemž se dočkal trochu větší aktualizace.

Nejen o vzhledu

Jako první věc, co zmiňuje Google, je změna samotného designu. Nečekejte velké proměny, spíše možnost si přizpůsobit Chrome k obrazu svému. Společnost totiž integruje svůj design Material You a s tím i možnosti změn barev. Kromě toho uvádí, že se nabídnou komplexnější nabídky pro rychlejší přístup k rozšířením, k překladači, správci hesel atd.

Customize Chrome Inline 1600x1080x

Zdroj: Google

Současně jsme se dočkali přepracovaného obchodu s pluginy, kde byl také aplikován Material You. Také byly přidány nové kategorie, jako třeba pluginy s umělou inteligencí, případně výběry editory. Na tuto novinku ale nemusíte čekat, veřejný náhled je k dispozici na této stránce. Současně více integruje Safety Check a další bezpečnostní prvky.

ChromeWebstore Inline2 2000x1080x

Zdroj: Google

Do postranního panelu navíc míří i vylepšené vyhledávání, které by mělo pomoci se získáváním informací bez toho, aniž byste odešli z aktuální stránky. Současně více integruje AI, jako je třeba získávání souhrnného textu o konkrétní stránce. Bohužel je tato novinka limitovaná na USA. Samozřejmě se nezapomnělo na vylepšování funkce Safe Browsing pro ochranu uživatelů.

1Chrome 15th Features In line Search Companion Side Panel 1 1484x954x

Zdroj: Google

Bohužel jsme se nedočkali ani jedné novinky, která by nějak zásadně měnila Chrome pro mobilní telefony. Na něco významného si budeme muset počkat.

Zdroj: blog.google

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat