reklama

Nejnovější úniky potvrzují přítomnost portu Thunderbolt na nových iPhonech 15

Nejnovější úniky potvrzují přítomnost portu Thunderbolt na nových iPhonech 15
2023-08-19T11:48:41+02:00
• 19. 8. 2023

iPhone 14 Plus; zdroj: Dotekománie

Uvedení nových iPhonů 15 se nezadržitelně blíží, Apple by je měl představit na své tradiční keynote, která je plánována na 12. září. S tím, jak se uvedení nových iPhonů blíží, se objevuje čím dál více informací o specifikacích nových iPhonů.

Nové iPhony 15 a USB-C Thunderbolt?

Jak jste již určitě zaznamenali, Apple musel přijmout evropské nařízení o umístění USB-C portů pro nabíjení, kterým musí být vybaveny všechny telefony prodávané na území Evropské unie. Objevilo se mnoho spekulací o tom, jak to Apple u svých nových iPhonů vyřeší. Nyní se objevují nejčerstvější informace o tom, že nové iPhony 15 obdrží USB-C porty, které budou podporovat Thunderbolt rozhraní. Naznačují to uniklé obrázky a osazené Retimer čipy, které jsou standardně přítomny na rozhraní Thunderbolt. Rozhraní Thunderbolt společně vyvinuly společnosti Apple a Intel. Cílem bylo vylepšit stávající rozhraní USB-C, které by nabídlo vyšší přenosovou kapacitu.

iPhone 15 Retimer chip 1023x1645x

Zdroj: Gizmochina

Stávající USB-C rozhraní dosahuje teoretických rychlosti 20 Gb/s. Rozhraní USB-C Thunderbolt 3 nabízí dvojnásobnou teoretickou rychlost, tedy až 40 GB/s. Krok přidat podporu rozhraní Thunderbolt tedy dává smysl, Apple chce u svých telefonů zajistit maximální přenosovou kapacitu. Jen pro zajímavost, iPhony jsou posledním zařízením od Applu, které ještě USB-C Thunderbolt rozhraním nedisponuje. Jak MacBooky, tak i iPady již toto rozhraní pár let používají. Podle dostupných informací by měly nové iPhony obsahovat USB-C port doplněný o 3LD3 čip, který by měl omezovat určité funkce. To by mohlo souviset s tím, že Apple může omezit funkce pro neoriginální příslušenství.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat