reklama

Instagram pracuje na další novince zaměřené na zlepšení soukromí

Instagram pracuje na další novince zaměřené na zlepšení soukromí
2023-08-25T16:35:57+02:00
• 25. 8. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Sociální sítě jsou sice prostředkem komunikace s okolím, ale také mohou sloužit i pro sledování lidí. Někteří uživatelé nejsou sami aktivní na platformách a jen sledují lidi okolo. I proto se postupně zavádí funkce, které mají ochránit uživatele aspoň na nějaké úrovni. Nyní Instagram připravuje jednu takovou funkci.

Zobrazeno?

Už dnes lze nastavit komunikační aplikace tak, aby neprozrazovaly, že jste aktuálně online nebo aktivní. Druhá strana tak nevidí, jestli aktuálně používáte konkrétní aplikaci. Instagram nabízí tuto možnost, ale i tak jde vypozorovat aktivitu druhé strany, a to konkrétně v soukromých zprávách.

V tomto případě myslíme informaci o zobrazení zaslané zprávy. Dnes jednoduše zjistíte, že si druhá strana zobrazila vaši zprávu. To v mnoha případech ale může vytvářet nepříjemné situace, zejména když se na něco zeptáte, ale druhá strana nereaguje, byť si zprávu zobrazila. Instagram se rozhodl, že tuto informaci nabídne ke skrytí. Jednoduše řečeno, budete moci tento indikátor deaktivovat a druhá strana se nikdy nedozví, jestli jste si zprávu zobrazili či nikoliv.

F4XXUobW4AAn6bo 1440x1440x

Zdroj: @alex193a (se souhlasem)

Jedná se tak trochu o dvousečnou zbraň, ale ostatně již nyní jsou návody na internetu, jak si zobrazit nějakou zprávu a přitom zachovat status nepřečtení. Všechny jsou založeny na zapnutí režimu letadlo, zobrazení zprávy, ukončení aplikace a deaktivaci režimu letadlo. S novinkou něco podobného nebude potřeba. Můžeme jen odhadovat, že se něco podobného chystá i pro Messenger či WhatsApp.

Zdroj: neowin.net

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat