reklama

Chrome dostane vylepšená oprávnění

Chrome dostane vylepšená oprávnění
2023-08-02T16:34:47+02:00
• 2. 8. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Čím dál více se řeší nejrůznější oprávnění na úrovni systémů i aplikací. Dochází k upřesnění a také k vylepšení samotného uživatelského ovládání. Například mobilní systémy mají dnes již možnosti jako určení jen přibližné polohy, případně udělaní jen jednorázového oprávnění. Právě taková možnost se chystá i v Chromu.

Chrome a oprávnění

Chrome, například na Androidu, je běžná aplikace, která potřebuje svá oprávnění. Jedná se ale také o běhové prostředí pro webové aplikace, které také mohou žádat o přístup k některým funkcím Chromu. Například webová aplikace potřebuje přístup k poloze, k oznámení a podobně. Do této chvíle byla možnost jen udělit nebo neudělit oprávnění. Až následně jste museli restartovat povolení, abyste aplikaci zamezili přístup například k poloze.

Právě na to vývojáři v Googlu myslí a nově zavedou možnost udělit přístup ke konkrétnímu API jednorázově, stejně jako je tomu například v Androidu. Níže můžete vidět ukázku testovací verze Chromu. Pro uživatele to bude znamenat jen o jednu položku navíc.

Zdroj: Google

Novinka bude zatím dostupná jen v Chromu pro počítače, ale také se pracuje na mobilní verzi, kde by mělo dialogové okno vypadat velmi podobně jako systémový požadavek k přístupu k API.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat