WhatsApp vylepšuje zabezpečení soukromí v komunitách

WhatsApp vylepšuje zabezpečení soukromí v komunitách
2023-07-14T19:49:58+02:00
• 15. 7. 2023

Zdroj: Dotekamanie.cz

WhatsApp nepracuje pouze na vylepšeních prostředí své aplikace a nových funkcích, ale snaží se rovněž vylepšovat zabezpečení a ochranu soukromí, které jsou v takto veřejně exponované aplikaci, nesmírně důležité.

Nová bezpečnostní funkce ve WhatsApp

Jak jsme se dozvěděli z webu WABetaInfo, WhatsApp ve své službě pracuje na vylepšení ochrany soukromí v komunitách. Komunity jsou v podstatě skupiny, které umožňují sdružovat veliké množství účastníků a sdílet různé informace o různých tématech. V současné době, pakliže někdo ze členů přispěje do komunity, jeho telefonní číslo je veřejně viditelné. Nová funkce, na které WhatsApp pracuje, přinese možnost své telefonní číslo skrýt před ostatními. Pokud budeme chtít své telefonní číslo skrýt, objeví se varování, že i přes někteří naše číslo uvidí.

fAb3wwM9tbCtKWgHTdRtdX 1200 80jpg 1200x675x

Zdroj: Techradar

Skryté telefonní číslo mohou i nadále vidět správci komunity a také ti, kteří si nás uložili jako kontakt. Pokud budeme chtít kontaktovat někoho, kdo bude mít takto skryté telefonní číslo, budeme mu muset poslat žádost, aby s námi kontaktní údaje sdílel. Novinka je aktuálně dostupná v nejnovější beta verzi aplikace WhatsApp pro Android a také beta verze pro iOS. Vzhledem k tomu, že se k funkcím v rámci beta má přístup pouze omezený počet testerů, bude nutné počkat až na globální uvolnění funkce pro všechny.

Zdroj: techradar.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat