reklama

Apple vydal důležitou bezpečnostní aktualizaci pro iPhony a iPady

Apple vydal důležitou bezpečnostní aktualizaci pro iPhony a iPady
2023-07-11T19:53:44+02:00
• 12. 7. 2023

Zdroj: 9to5mac

1

Apple kromě pátého vydání bety iOS 16.6 také uvedl jednu rychlou bezpečnostní aktualizaci, která je určená pro zařízení iPhone a iPad.

Apple vydal důležitou bezpečnostní aktualizaci

Tato aktualizace je určená pro zařízení, která běží na verzi iOS 16.5.1 a je šířena skrze Rapid Security Response. Pro toho, kdo není zcela v obraze, jedná se o aktualizace, které přímo nezasahují do firmwaru zařízení a je možné je instalovat okamžitě. Apple přišel s tímto systémem právě proto, aby mohl do zařízení co nejrychleji dostat důležité bezpečnostní aktualizace.

ios1651 security response 1 1500x750x

Zdroj: 9to5mac

Tato aktualizace, která nese označení iOS 16.5.1 (a) a ipadOS 16.5.1 (a) opravuje chybu zabezpečení, která byla údajně aktivně zneužita a proto je důležité, aby byla na všechna zařízení co nejdříve instalována. Konkrétně se tato chyba týká webkitu, kdy v případě zpracování konkrétního webového obsahu může dojít ke spuštění libovolného kódu. Problém byl vyřešen lepší kontrolou webového obsahu. Chyba nese označení CVE-2023-37450: an anonymous researcher.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Miroslav Kruml

12. 7. 2023, 12:31

Asi by bylo k věci sdílet i informaci o chybě a stažení této aktualizace ze strany Apple, jakož i o možnosti její odinstalace: Obecné – Informace – Verze iOS – Odstranit rychlou aktualizaci

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat