reklama

WhatsApp testuje v beta verzi pro Android sdílení obrazovky a novou navigační lištu

WhatsApp testuje v beta verzi pro Android sdílení obrazovky a novou navigační lištu
2023-05-30T19:30:58+02:00
• 30. 5. 2023

Zdroj: Dotekománie

WhatsApp nás zásobuje v poslední době samými novinkami, a to je dobře. Nejoblíbenější aplikace pro zasílání zpráv totiž není jedinou, je zde silná konkurence v podobě platforem Telegram a Signal.

Sdílení obrazovky v aplikaci WhatsApp

Signal, který zažil veliký boom v době, kdy WhatsApp čelil problémům způsobenými kontroverzními podmínkami na ochranu soukromí, přeci jen nenabízí takový komfort a funkce. Telegram je, co se funkcí týče na tom asi nejlépe, ale zase například ve výchozím nastavení nenabízí silné end-to-end šifrování chatů. WhatsApp si tak stále drží status nejpopulárnější platformy pro zasílání zpráv přes internet. V beta verzi pro Android s číslem sestavení 2.23.11.19 testuje sdílení obrazovky. V nabídce hovorů je nová funkce, přes kterou je možné během hovoru aktivovat sdílení obrazovky s těmi, se kterými chatujete. Aby bylo možné tuto funkci povolit, je nutné nejprve povolit sdílení obrazovky v systému, čímž se sám WhatsApp chrání a vzdává se odpovědnosti za možný únik citlivých informací.

xda 34 1140x760x

Zdroj: XDA

Jakmile uživatel odsouhlasí podmínky, začne sdílení všeho, co se na obrazovce telefonu děje. Tato funkce pravděpodobně nebude dobře fungovat se staršími verzemi aplikace, a proto i druhá strana bude muset aktualizovat na novější verzi v případě problémů. Kromě sdílení obrazovky nová aktualizace přináší i přepracovanou navigační lištu. Došlo k přeskupení některých karet, nicméně žádné karty nebyly odstraněny. Tyto novinky jsou k dispozici v nejnovější aktualizaci beta verze aplikace a i tak nemusí být zatím dostupné pro všechny beta testery.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat