reklama

Google Disk dostává spam složku, snad vyřeší problém

Google Disk dostává spam složku, snad vyřeší problém
2023-05-13T13:30:25+02:00
• 13. 5. 2023

Fotka od Firmbee.com Z Unsplash

Google Disk si prošel vývojem, a to nejen grafickým. Došlo na přeskupení funkcí, jejich osamostatnění a dočkali jsme se mnoha rozšíření. I tak Google nějakou dobu neřešil problém se spamem, respektive zavedené bezpečnostní funkce nevyřešily vše. Nyní jsme se ale dočkali speciální složky pro spam.

Google Disk a spam

Pakliže používáte tuto cloudovou službu, asi jste se setkali s nevyžádaným sdílením souborů s vaším účtem. Tento problém se v poslední době značně rozšířil, přičemž spam většinou obsahuje nějakou sexuální tématiku, ale objevují se i nejrůznější podvody. Konečně zde ale máme trochu jasnější strategii ze strany společnosti.

Google Disk dostává spam složku, ale nejedná se jen o nějaké nové místo ve službě. Google začleňuje i svůj systém, který používá u Gmailu. Automaticky tedy bude přesouvat podezřelý obsah do této složky, tedy nevyžádané sdílení, případně sdílení od neznámého účtu. I sám uživatel může následně přesunout jakýkoliv soubor do této složky. V tomto případě dojde k odhlášení z aktualizací, takže nebudou posílány ani upozornění. Po 30 dnech je takto označený soubor smazán.

ezgif 5 f61fa18a9c 500x281x

Zdroj: Google

Asi se nejedná o spásné řešení, ale rozhodně se jedná o krok správným směrem. I tak bude muset Google vynaložit ještě větší úsilí, aby Google Disk byl spíše nevýhodný pro posílání spamu. Mohl by se více zacílit na zneužívané účty.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat