reklama

Podpora aplikací třetích stran s příchodem iOS 17 bude dostupná pouze v Evropě

Podpora aplikací třetích stran s příchodem iOS 17 bude dostupná pouze v Evropě
2023-04-24T15:00:10+02:00
• 24. 4. 2023

Zdroj: MacRumors

V nedávném článku jsme přinesli informaci, že Apple bude muset v souvislosti s nový evropským zákonem Digital Market Act, zpřístupnit možnost instalace aplikací mimo jeho App Store. Podle dostupných informací tato možnost bude ale dostupná pouze na území evropské unie.

Aplikace třetích stran a novinky v IOS 17

Poslední zprávy říkají, že zpřístupněné aplikací třetích stran mimo App Store, tzv. sideloading, bude dostupný v rámci iOS 17 pouze na území Evropské unie, nikoliv celosvětově. Informace přináší známý tipér Mark Gurman z agentury Bloomberg, který se specializuje na novinky a informace kolem Applu a jeho produktů. Podle jeho informací Apple vynakládá veliké úsilí na to, aby svá zařízení s příchodem aktualizace iOS 17 zpřístupnil pro obchody s aplikacemi třetích stran.

Apple

Zdroj: 9to5mac

I přes to, že otevření svých zařízení třetím stranám je hrubě proti filozofii společnosti, Apple se rozhodl učinit krok vyhovět především z důvodu hrozících regulací ze strany EU. Sideloading tak bude dostupný pouze v EU, ve zbytku světa bude stále oficiální cestou, jak nainstalovat aplikaci do iPhonu, nebo iPadu, pouze App Store. Podle Gurmana ale Apple zřejmě s vývojáři uzavře dohodu, aby byli součástí vývojářského programu a pravděpodobně bude existovat i jistý proces kontroly i přes to, že budou aplikace instalovány mimo App Store.

Vedle informací o instalaci aplikací třetích stran se Gurman podělil i o další novinky týkajících se aktualizace iOS 17. Apple údajně plánuje změny v aplikacích Najít a Peněženka a také bychom se měli dočkat změn v uživatelském rozhraní včetně přepracovaného řídícího centra, i když kolem této změny prozatím panuje mnoho pochybností.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat