reklama

Nový zákon EU přinutí Apple, aby umožnil instalaci aplikací i mimo App Store

Nový zákon EU přinutí Apple, aby umožnil instalaci aplikací i mimo App Store
2023-04-22T18:00:53+02:00
• 22. 4. 2023

Zdroj: 9to5mac

Není žádnou novinkou to, že se Apple dlouhodobě staví odmítavě k umožnění instalace aplikací do systému mimo App Store použitím takzvaného sideloadingu. Jako hlavní důvod uvádí bezpečnost, především riziko instalace škodlivých a nekvalitně napsaných aplikací.

Apple bude muset udělat EU další ústupek

Nebyla by to ale EU, aby Apple opět situaci v regionu trochu nezkomplikovala. Je totiž možné, že Apple bude muset přijmout změnu s příchodem iOS 17 a novému zákonu EU zvanému Digitals Market Act. Ten totiž mimo jiné vyžaduje, aby operační systémy výrobců umožnily alternativní způsoby instalace, případně zpřístupnily zdroje třetích stran. Toto nijak nepřekvapí výrobce zařízení se systémem Android, který instalaci softwaru třetích stran bez problémů umožňuje. Na systém Android tak není instalovat například i starší verze aplikací.

Apple

Zdroj: CNBC (se souhlasem)

Apple bude muset v rámci systému iOS 17 zpřístupnit i možnost instalace aplikací mimo App Store, aby naplnil požadavky evropského zákona, který začne platit od příštího roku. Vzhledem k tomu, že evropský region je pro Apple z hlediska prodeje natolik zásadní, jen těžko může jít proti. Ačkoliv šéf Applu Tim Cook a Craig Federighi – vedoucí softwarového oddělení zarytě hájí to, proč je instalace mimo App Store nebezpečná z hlediska soukromí a bezpečnosti systému, budou muset ustoupit. Pro Apple je to tak po zavedení USB-C standardu další nepříjemná rána ze strany EU.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat