reklama

Globální trh s chytrými telefony stagnuje již páté čtvrtletí v řadě

Globální trh s chytrými telefony stagnuje již páté čtvrtletí v řadě
2023-04-22T19:30:54+02:00
• 22. 4. 2023

Zdroj: Willfried Wende z Pixabay

Podle výsledků analýzy společnosti Canalys globální mobilní trh stagnuje již páté čtvrtletí v řadě. Společnost tvrdí, že se jedná o očekávaný stav, který naznačovaly makroekonomické podmínky v některých regionech.

Globální mobilní trh stále stagnuje

Podle analytických dat, se na přední příčce v prodejích mobilních telefonů stále drží společnost Samsung s 22% tržním podílem. Hned za ním se umístil Apple s 21 %. Apple těží především ze zvýšené poptávky po iPhonech 14 Pro, která zvýšila prodeje společnosti v 1. čtvrtletí tohoto roku. Applu se tak podařilo držet si dobrá prodejní čísla navzdory problémům v loňském roce, kdy se díky omezením kvůli COVID-19 potýkal s výrobními problémy iPhonů 14.

1681811169 screenshot 2023 04 18 at 31448 pm story 760x838x

Zdroj: Neowin

S jistým odstupem za dvěma hlavními hráči na mobilním trhu se pak drží značky Xiaomi se 13 %, Oppo s 9 % a Vivo s 8 % globálního tržního podílu. Zbylých 28 % si pak dělí mezi sebe další mobilní značky. Společnost Canalys uvádí, že i přesto, že se společnosti snažily výrazně investovat do propagace a zároveň se snažily snížit ceny, nepodařilo se prodeje výrazně navýšit. Na vině je stagnující poptávka spotřebitelů a to zejména v low-end segmentu, kterou způsobuje rostoucí inflace.

Zdroj: neowin.net

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat