reklama

Google představuje rychlé sdílení z Androidu do Windows, zatím v beta verzi

Google představuje rychlé sdílení z Androidu do Windows, zatím v beta verzi
2023-04-01T09:30:13+02:00
• 1. 4. 2023

Zdroj: Google

1

Google vytvořil Nearby Share pro jednoduché a rychlé sdílení mezi smartphony a dnes již Chromebooky, tedy zařízeními s ChromeOS. V podstatě bylo jen otázkou času, než se taková funkce dostane na počítače s Windows. Dnes jsme se konečně dočkali Nearby Share pro počítače a notebooky se systémem Windows.

Sdílení z Androidu do Windows

Jak asi tušíte, v tomto případě je nutné nainstalovat aplikaci na počítače, nic víc není potřeba. Android systém má vše integrováno, tedy od verze Android 6.0. Na svém smartphonu při sdílení vyberete Nearby Share, tedy Sdílení nablízko a pak vyberete počítač, kam chcete sdílet soubory.

Jsou zde ale nutné nejen hardwarové požadavky pro takový počítač či notebook. V první řadě je aplikace určena jen pro Windows 10 a novější s 64bitovou architekturou. Dále je nutné mít Bluetooth, WiFi nebo ethernet, přičemž mobilní telefon i počítač musí být ve stejné lokální síti. Nedochází tedy ke sdílení přes internet.

ezgif 3 668232f7cf 500x500x

Zdroj: Google

Zatím se jedná o beta verzi. Standardně Google jen vyjmenuje, v kterých zemích je novinka dostupná, ale tentokrát udělal změnu, jelikož je jednodušší uvést, kde zatím nefunguje. Zřejmě jsou zde nějaké právní překážky, které se budou muset vyřešit. Smutnou zprávou je, že Česká republika je na seznamu zemí, kde zatím není Nearby Share k dispozici pro počítače. Společně s námi si musí počkat uživatelé v zemích jako: Rakousko, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Kypr, Dánsko, Donbas, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Malta , Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko a Švédsko.

Zdroj: blog.google

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tomáš Veselý

2. 4. 2023, 10:04

Google ať se jde bodnout, na lokální přenos z mobilu do PC používám aplikaci KDE, ta funguje spolehlivě.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat