reklama

WhatsApp pracuje na podpoře animovaných emotikonů

WhatsApp pracuje na podpoře animovaných emotikonů
2023-04-23T09:37:21+02:00
• 23. 4. 2023

Zdroj: Dotekamanie.cz

Do populární aplikace WhatsApp míří animované emotikony, což je jedna z funkcí, které v aplikaci zatím chybí a kterou například konkurenční Telegram již dlouhou dobu nabízí.

Více emotikonů

Web WABetaInfo si všiml, že se v nejnovější beta verzi aplikace pro desktop objevila podpora animovaných emotikonů, které by tak již brzy doplnily možnost vyjádřit pocity a emoce vedle GIF obrázků, emoji, nálepek a reakcí. Již v červnu 2022 se objevily první známky toho, že WhatsApp na podpoře animovaných emotikonů pracuje, tehdy se v beta verzi aplikace pro Android a iOS objevilo tlukoucí srdce.

whatsapp party animated emoji desktop anim 1452x1740x

Zdroj: WABetaInfo (se souhlasem)

Jak web WABetaInfo zjistil, animace jsou vyvíjeny přes framework Lottie, který je využíván pro vývoj animací a který je optimalizován pro mobilní zařízení. Tento formát jistě nebyl vybrán náhodou, protože aplikaci WhatsApp využívá velké množství lidí po celém světě na různých zařízeních a je potřeba aby byly animace kompatibilní a dobře vypadající u všech. Jak již bylo řečeno, animované emotikony jsou ve fázi beta testů a zatím není jasné, kdy budou k dispozici pro všechny uživatele.

Zdroje: androidpolice.com, wabetainfo.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat