reklama

Android: Už nebude nutné odinstalovávat aplikace, postačí je archivovat

Android: Už nebude nutné odinstalovávat aplikace, postačí je archivovat
2022-12-02T08:00:42+02:00
• 2. 12. 2022

Zdroj: Dotekománie

Google se čím dál více soustřeďuje na porcování systému Android, díky čemuž lze aktualizovat a vylepšovat jednotlivé části bez nutnost vydávání kompletně nové verze celého systému. V poslední době vychází relativně pravidelně Google System Updates, tedy takový seznam všech změn, které jsou zavedeny pro většinu zařízení s Androidem. Mnohdy jde o opravy a optimalizaci, ale sem tam je součástí i nějaký podstatnější a viditelnější novinka. Tentokrát se v Google System Updates nachází novinka v podobě archivace aplikací.

Archivace aplikací

Do této chvíle jste měli možnost aplikaci jen odinstalovat ze zařízení, abyste ušetřili například nějaký prostor v úložišti. Po odinstalování aplikace dojde ke smazání všech dat, takže pokud jste se rozhodli aplikaci nainstalovat po nějaké době, museli jste se spolehnout na uživatelský účet a obnovu informací, pokud je vůbec taková možnost. Archivace ale nabízí trochu lepší možnosti.

Můžete aplikaci místo odinstalování jednoduše archivovat, což ve výsledku znamená, že sice je aplikace odinstalována, ale soukromá data, respektive nastavení aplikace zůstává v zařízení. Po obnovení aplikace, tedy nainstalování dojde ke kompletní obnově. Ve výsledku se nemusíte ani přihlásit a případně cokoliv řešit, jelikož se vám nabídne aplikace v takovém stavu jako před archivací.

play store app archiving 1 1080x2340x play store app archiving 2 1080x2340x play store app archiving 3 1080x2340x

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Tato novinka se začne objevovat na vašich zařízení a zejména se hodí, když chcete ušetřit místo v mobilu a současně nechcete přijít o nastavení a všechna data. Pokud ji nemáte ještě k dispozici, budete si muset počkat, až dojde k aktivaci, jelikož to vypadá, že ji Google zavádí po vlnách a aktivuje ji skrze své servery.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat