reklama

Messenger se vrátí do aplikace Facebook

Messenger se vrátí do aplikace Facebook
2023-03-08T08:00:54+02:00
• 8. 3. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Facebook si prošel mnohými změnami, ať se týkaly vzhledu nebo funkčnosti. Do roku 2014 byla součástí i komunikační platforma Messenger, tehdy spíše jen chat. Po rozdělení došlo k urychlení vývoje a dnes se jedná o poměrně robustní nástroj pro komunikaci s jednotlivci i s skupinami. Ještě tento rok dojde ale ke změně.

Opět spolu, ale stále samostatně

Tom Alison, ředitel Facebooku, ve svém prohlášení nastínil, jaká budoucnost je naplánovaná nejen pro tuto sociální síť. Například se pochlubil 2 miliardami aktivních uživatelů denně a další několika čísly. Zejména se věnoval tomu, jak umělá inteligence napomůže v objevování informací a obsahu jako takovému.

Jedna informace ale z jeho textu vyčnívá, byť ji nevěnoval mnoho prostoru. Chtějí totiž zjednodušit používání jednotlivých platform, což ve výsledku bude znamenat, že nativní aplikace Facebook dostane nazpět přístup k Messengeru. Uživatelé tak nebudou muset přepínat aplikace, aby sdělili nějakou informaci.

04 Facebook Reels in Groups 890x593x

Ilustrativní obrázek; Zdroj: Meta

Současně to ale neznamená, že by Messenger aplikace končila. V podstatě dochází k propojování jednotlivých služeb i v mobilním prostředí. Zřejmě se tak konečně naplní plány z roku 2019, kdy bylo oznámeno propojení komunikačních služeb WhatsApp, Messenger a Instagram. Zatím jsme se dočkali jen dílčích změn a stále čekáme na plnohodnotné řešení. Možná právě dnešní oznámení je začátkem spojení.

Zdroje: theverge.com, engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim