reklama

Nové iPhony 15 již s USB-C, možná to ale bude mít háček

Nové iPhony 15 již s USB-C, možná to ale bude mít háček
2023-02-12T15:00:13+02:00
• 12. 2. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

Z nařízení EU s účinností od roku 2024 musí být všechny mobilní telefony, ale také i tablety, čtečky, sluchátka a další, vybaveny konektorem USB-C. Vzhledem k tomu, že Apple svá zařízení dodává i do Evropy, i on se musí tomuto novému standardu přizpůsobit.

USB-C na iPhonech? Možná s určitými omezeními

Letošní iPhony 15 by tak již měly přijít kompletně vybaveny portem USB-C namísto standardního konektoru Lightning. Podle dostupných informací ale to, že budou nové iPhony novým konektorem vybaveny, nemusí znamenat, že k tomuto konektoru bude možné připojit cokoliv, co bude s USB-C kompatibilní. Jak se zdá, Apple si zřejmě bude chtít i nadále zachovat jistou exkluzivitu, co se příslušenství týče.

usb kabel usb c 1280x833x

Fotka od tomekwalecki z Pixabay

Jak se zdá, tak Apple vyvinul integrovaný obvod, který je kompatibilní s Lightning a který by měl fungovat společně s portem USB-C. To by znamenalo, že by Apple skrze firmware mohl omezovat to, co bude možné k iPhonu připojit. Apple by si tak stále držel svůj proprietární Lightning port, který by pouze změnil tvar pro USB-C kabely. Lze tedy očekávat, že port bude například dostupný pro nabíjení jakýmkoliv příslušenstvím běžnou rychlostí. Pokud však bude majitel chtít využít výhod rychlého nabíjení, nebo rychlého přenosu dat, bude muset použít originální, nebo certifikované příslušenství. Důvodem toho, proč Apple integroval obvod Lightning, může  být možná ještě prostší. Chce zajistit zpětnou kompatibilitu s obrovským množstvím příslušenství typu Lightning, které již bylo prodáno.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat