reklama

Sněmovna reprezentantů v USA vydala zákaz TikToku na vlastních telefonech

Sněmovna reprezentantů v USA vydala zákaz TikToku na vlastních telefonech
2022-12-31T15:28:42+02:00
• 1. 1. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Americká sněmovna reprezentantů se radikálně postavila k nejpopulárnější sociální síti TikTok. Hlavní administrativní pracovnice sněmovny vydala údajně směrnici, která nařizuje všem zaměstnancům sněmovny odstranit aplikaci TikTok, které sněmovna vydala pro pracovní účely.

TikTok ke kvůli bezpečnostním obavám ostře sledován vládou USA

Kromě toho, že ti kdo mají aplikaci nainstalovanou jí musí odstranit ze zařízení, je rovněž zakázáno aplikaci do zařízení vydaného sněmovnou instalovat.Podle bezpečnostní kanceláře pro kybernetickou bezpečnost – CAO TikTok představuje velkou bezpečnostní hrozbu z pohledu ochrany soukromí uživatelů. Podle CAO není jasné, jak čínská společnost ByteDance, která je mateřskou společností provozující TikTok, nakládá s citlivými údaji uživatelů.

TikTok

Zdroj: TikTok

K této věci se vyjádřila mluvčí TikToku – Brooke Oberwetter, která sdělila, že tento krok je spíš politickým signálem, než krokem pro zvýšení bezpečnosti. Oberwetter sdělila, že vzhledem k tomu, že na zařízeních používaných zaměstnanci sněmovny je velmi malý počet instalací aplikace TikTok, nebude mít tento krok zásadní vliv na společnost. Směrnice vydaná sněmovnou je dalším krokem ve snaze omezit používání TikToku v USA. Panují zde obavy z toho, že by Čína mohla skrze TikTok špehovat občany USA. V USA je TikTok zakázaný na zařízeních vlastněných vládou již v 19 státech.

TikTok popírá, že by uživatelská data z USA byla uložena v Číně, nebo byla sdílena s čínskou vládou. Společnost sdělila, že jakékoliv obavy vznesené na federální, či státní úrovni, bude řešit smysluplně. Směrnice vydaná sněmovnou se v současné době nevztahuje na senát. Jsou zde ale senátoři jako například Marco Rubio, který vyzval k celostátnímu zákazu používání TikToku. Velké obavy byly posíleny zjištěním, že někteří zaměstnanci ByteDance měli přístup k uživatelským datům amerických novinářů, přesto že toto společnost dříve popírala.

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Jiří Král

1. 1. 2023, 15:34

Zdravím. Mám pocit že jsem našel v textu chybu. Hned 2. věta. Ať čtu větu kolikrát chci nedaří se mi pochopit význam vedlejší věty „které sněmovna vydala pro pracovní účely“. Buď jsem neschopný, nebo je věta špatně formulovaná.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat