reklama

Sněmovna reprezentantů v USA vydala zákaz TikToku na vlastních telefonech

Sněmovna reprezentantů v USA vydala zákaz TikToku na vlastních telefonech
2022-12-31T15:28:42+01:00
• 1. 1. 2023

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Americká sněmovna reprezentantů se radikálně postavila k nejpopulárnější sociální síti TikTok. Hlavní administrativní pracovnice sněmovny vydala údajně směrnici, která nařizuje všem zaměstnancům sněmovny odstranit aplikaci TikTok, které sněmovna vydala pro pracovní účely.

TikTok ke kvůli bezpečnostním obavám ostře sledován vládou USA

KromÄ› toho, Ĺľe ti kdo majĂ­ aplikaci nainstalovanou jĂ­ musĂ­ odstranit ze zařízenĂ­, je rovněž zakázáno aplikaci do zařízenĂ­ vydanĂ©ho snÄ›movnou instalovat.Podle bezpeÄŤnostnĂ­ kanceláře pro kybernetickou bezpeÄŤnost – CAO TikTok pĹ™edstavuje velkou bezpeÄŤnostnĂ­ hrozbu z pohledu ochrany soukromĂ­ uĹľivatelĹŻ. Podle CAO nenĂ­ jasnĂ©, jak ÄŤĂ­nská spoleÄŤnost ByteDance, která je mateĹ™skou spoleÄŤnostĂ­ provozujĂ­cĂ­ TikTok, nakládá s citlivĂ˝mi Ăşdaji uĹľivatelĹŻ.

TikTok

Zdroj: TikTok

K tĂ©to vÄ›ci se vyjádĹ™ila mluvÄŤĂ­ TikToku – Brooke Oberwetter, která sdÄ›lila, Ĺľe tento krok je spíš politickĂ˝m signálem, neĹľ krokem pro zvýšenĂ­ bezpeÄŤnosti. Oberwetter sdÄ›lila, Ĺľe vzhledem k tomu, Ĺľe na zařízenĂ­ch používanĂ˝ch zamÄ›stnanci snÄ›movny je velmi malĂ˝ poÄŤet instalacĂ­ aplikace TikTok, nebude mĂ­t tento krok zásadnĂ­ vliv na spoleÄŤnost. SmÄ›rnice vydaná snÄ›movnou je dalším krokem ve snaze omezit používánĂ­ TikToku v USA. PanujĂ­ zde obavy z toho, Ĺľe by ÄŚĂ­na mohla skrze TikTok špehovat obÄŤany USA. V USA je TikTok zakázanĂ˝ na zařízenĂ­ch vlastnÄ›nĂ˝ch vládou jiĹľ v 19 státech.

TikTok popírá, že by uživatelská data z USA byla uložena v Číně, nebo byla sdílena s čínskou vládou. Společnost sdělila, že jakékoliv obavy vznesené na federální, či státní úrovni, bude řešit smysluplně. Směrnice vydaná sněmovnou se v současné době nevztahuje na senát. Jsou zde ale senátoři jako například Marco Rubio, který vyzval k celostátnímu zákazu používání TikToku. Velké obavy byly posíleny zjištěním, že někteří zaměstnanci ByteDance měli přístup k uživatelským datům amerických novinářů, přesto že toto společnost dříve popírala.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Jiří Král

1. 1. 2023, 15:34

Zdravím. Mám pocit že jsem našel v textu chybu. Hned 2. věta. Ať čtu větu kolikrát chci nedaří se mi pochopit význam vedlejší věty „které sněmovna vydala pro pracovní účely“. Buď jsem neschopný, nebo je věta špatně formulovaná.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim