reklama

Instagram a Facebook omezí cílení reklamy na nezletilé

Instagram a Facebook omezí cílení reklamy na nezletilé
2023-01-27T16:51:25+02:00
• 28. 1. 2023

Fotka od Claudio Schwarz z Unsplash

Internetové služby, zejména tedy sociální sítě, se spoléhají zejména na reklamy, jakožto zdroj příjmů. Facebook a Instagram nejsou výjimkou. Je nutné sbírat mnoho dat pro zacílení reklamy, přičemž inzerenti si mohou poměrně přesně vybrat, komu se má reklama zobrazovat. To je do určité míry problém, pakliže jde o nezletilé. Nyní ale dojde k určitým změnám.

Méně cílení

Oficiálně mohou sociální sítě Instagram a Facebook používat jen uživatelé starší 13 let, ale asi netřeba k tomu dodávat, že jsou na sítích i mladší. I toho zřejmě využívají inzerenti, kteří si do teď mohli velmi dobře vyspecifikovat, komu se má reklama zobrazit. Mohli tak zacílit na velmi mladé uživatele, přičemž mohli cílit na mnoho parametrů. Například mohli specifikovat reklamu i na základě používaných aplikací, koho na sociální síti sledují, jaké stránky se jim líbí, samozřejmě i na základě pohlaví atd.

Meta oznámila, že dochází ke změně. V podstatě všechny tyto parametry ruší a ponechává jen dva. Inzerenti si budou moci vybrat jen lokaci a věk. Nebudou mít možnost zacílení na jakékoliv jiné parametry, ani na samotné pohlaví.

facebook gaming 1223x777x

Zdroj: Meta

Navíc v horizontu několika měsíců přibude nástroj, pomocí kterého budou mít možnost nezletilí uživatelé omezit konkrétní téma reklam a také dostanou informaci, proč se jim daná reklama zobrazuje. V podstatě si budou moci řídit, jaké reklamy se jim mají zobrazovat. Vše je výsledkem zásahu irského komise pro ochranu dat.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat