reklama

Zprávy pro Android dostávají širokou škálu reakcí

Zprávy pro Android dostávají širokou škálu reakcí
2022-11-24T08:00:47+02:00
• 24. 11. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google již odhodil rukavičky a přímo jde proti Applu a jeho postoji k RCS. Zatímco Apple neplánuje zavést podporu pro nový a bezpečnější standard, který nahrazuje zastaralou technologii SMS a MMS, Google pokračuje ve vývoji společně s mobilními operátory. Je docela možné, že tentokrát Apple šlápl vedle a ujede mu vlak, zejména při při pohledu na rostoucí potenciál RCS i v rámci byznysu. Mezitím Google pokračuje ve vylepšování RCS, tedy spíše své aplikace.

Jakákoliv reakce

Skoro by se dalo říci, že možnost reagování na jakoukoliv zprávu pomocí emoji, je velkým tématem. Není to tak dávno, co aplikace Zprávy dokáže převzít reakci, pakliže je zaslaná přes SMS z iOS a správně ji zobrazit. Navíc nyní lze posílat reakce na iOS zařízení, přičemž k odeslání dojde přes SMS. S tím se na druhou stranu bude muset nějak poprat Apple.

Google testuje reakce ve směru z Androidu na iOS u aplikace Zprávy

Nyní jsme se dočkali rozšíření v aplikaci Zprávy pro Android, právě u reakcí. Do této chvíle aplikace nabízela jen omezenou nabídku, konkrétně jich bylo sedm. Nově si ale budete moci vybrat jakékoliv emoji a mít ho nachystané. Při podržení prstu na zprávě byste měli vidět na pravé straně emoji s pluskem. Právě přes toto tlačítko se dostanete do celé nabídky a můžete si vybrat.

google messages emoji reactions 1 473x1024x google messages emoji reactions 2 473x1024x

Zdroj: 9to5google (se souhlasem)

Rozšíření se může zdát jako drobnost, ale jde tak trochu i o souboj s Applem. Ten by mohl jednoduše zvést jen podporu pro RCS, ale dokud bude podporovat maximálně SMS a MMS, tak se bude muset nějak vyrovnat například s reakcemi. V opačném případě bude iOS uživatelům chodit zpráva o tom, že někdo reagoval pomocí nějakého emoji na zprávu, přičemž součástí bude původní zpráva.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat