reklama

WhatsApp vyvíjí nový režim pro vytváření videí

WhatsApp vyvíjí nový režim pro vytváření videí
2022-11-18T23:51:54+02:00
• 19. 11. 2022

Zdroj: Dotekománie

Mobilní populární kecálek WhatsApp se v rámci systému Android stal nejpoužívanějším komunikátorem pro zasílání zpráv. Dá se tedy říct, že Facebook (dnes Meta) udělal dobře, že jej před lety koupil. Za tu dobu ušel WhatsApp kus cesty a nabízí řadu nových funkcí. Dnes můžete přes službu posílat zprávy jen sobě, posílat soubory do velikosti 2 GB a podobně. Teď se chystá další pecička. 

WhatsApp testuje nový režim

Podle serveru WABetaInto vývojáři pracují na mírně vylepšeném rozhraní fotoaparátu pro systém Android. V současnosti je k dispozici rozhraní s několika tlačítky, včetně hlavním tlačítkem pro vytvoření fotky či videa (dlouhým přidržením). Právě dlouhé přidržení může být ve spoustě případů, řekněme, těžkopádné. Tuto část se vývojáři chystají upravit, a to přidáním vyhrazeným režimem pro vytvoření videa – stačit by mělo jen přejet doprava. Tím by se mělo nahrávání videí výrazně zjednodušit. Další výhodou tohoto režimu je to, že umožňuje přepínání mezi zadní a přední kamerou při nahrávání videa – to není možné v režimu Fotoaparát. I nadále by ale měla být k dispozici možnost vytvářet videa jen přidržením tlačítka fotoaparátu ve standardním režimu. 

WhatsApp WhatsApp

Zdroj: AndroidPolice

Tyto novinky se konkrétně objevily v beta verzi aplikace WhatsApp s označením 2.22.21.8. Brzy by se měly změny objevit i ve veřejné Android verzi.  

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat