reklama

Apple testuje nový způsob aktualizací Rapid Security Response

Apple testuje nový způsob aktualizací Rapid Security Response
2022-11-19T16:30:03+02:00
• 19. 11. 2022

Zdroj: Apple

Apple ve verzi iOS 16.2 beta včera uvolnil aktualizaci, která uvádí, že obsahuje bezpečnostní opravu pro iPhone. Vzhledem k tomu, že aktualizace neobsahuje žádné podrobnosti o tom, co opravuje, jednalo se zřejmě o test.

Rapid Security Response

Tato aktualizace je pravděpodobně prvním testem nové bezpečnostní funkce Rapid Security Response – Rychlá bezpečnostní reakce.

IMG 3148F386C6EF 1 1179x1042x

Zdroj: 9to5mac

Ta totiž umožní na zařízení aktivovat funkci, která povolí instalovat bezpečnostní aktualizace, které nezasahují do samotného firmwaru. V podstatě se jedná o aktualizace, které bude do zařízení možné paralelně instalovat vedle hlavních aktualizací systému.

IMG 5628 1170x2532x

Zdroj: Dotekomanie

V testovací beta verzi je tato aktualizace označena jako iOS 16.2 (a) a v popisu je uvedeno, že se jedná o rychlou bezpečnostní odpověď, která přináší vylepšení a opravy chyb pro iPhone. Již v aktuální verzi iOS 16.1 je přítomen přepínač, který umožňuje tuto funkci aktivovat, nebo deaktivovat. Stačí jít do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru -> Automatické aktualizace. Zde naleznete přepínač pro Bezpečnostní reakce a systémové soubory.Tyto aktualizace budou pravděpodobně instalovány automaticky.

Zdroj: 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat