reklama

Prohlížeč DuckDuckGo nyní nabízí ochranu před sledováním aplikací pro všechny uživatele Androidu

Prohlížeč DuckDuckGo nyní nabízí ochranu před sledováním aplikací pro všechny uživatele Androidu
2022-11-19T18:00:04+02:00
• 19. 11. 2022

Zdroj: Search Engine Journal

DuckDuckGo již delší dobu není jen bezpečná alternativa pro vyhledávač Google, ale je také webovým prohlížečem, který si můžete nainstalovat do svého telefonu.

DuckDuckGo vás ochrání před sledováním

Minulý rok v listopadu společnost představila funkci ochrany před sledováním aplikací třetími stranami. Funkce byla dostupná pouze v omezené beta verzi, do které bylo nutno se zaregistrovat pro získání přístupu. Nyní se tato funkce zpřístupňuje pro všechny uživatele Androidu i přes to se ale stále jedná o verzi beta.

DuckDuckGo app tracking protection 1000x563x

Zdroj: Androidheadlines

Jak vlastně ochrana App Tracking Protection v DuckDuckGo funguje? Na rozdíl od jiných řešení, které aplikacím blokují přístup ke shromažďování dat, tato funkce blokuje třetím stranám přístup ke sbírání dat aplikací. Pokud tuto funkci povolíte, App Track Protection sleduje, kdy se aplikace chystá poskytnout data sledovačům třetích stran a pokud takovou aplikaci zjistí zablokuje odeslání dat.

Pokud chcete v aplikaci povolit ochranu před sledováním, stačí klepnout v pravém horním rohu na tři tečky a v nastavení zvolíme ochranu před sledování aplikací. Následně projdeme průvodcem této funkce. Potvrzením tlačítka Ok dojde k aktivaci. Následně uvidíme, které aplikace nás sledují a můžeme jim případně udělit výjimku. Pokud si aplikaci chcete vyzkoušet, můžete si jí stáhnout z obchodu Google Play.

logo-app DuckDuckGo Privacy Browser DuckDuckGo Zdarma ANDROID

Zdroj: androidheadlines.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat