reklama

Youtube Shorts kopíruje jednu funkci z TikToku

Youtube Shorts kopíruje jednu funkci z TikToku
2022-10-16T16:30:56+01:00
• 16. 10. 2022

Zdroj: Youtube

Některé služby a aplikace jsou si velmi podobné, jelikož mnohdy kopírují funkce mezi sebou. TikTok se objevil z ničeho nic a stal se velmi populární službou, kterou se snaží zkopírovat ostatní hráči. Případně minimálně chtějí konkurovat podobnou funkcí. Youtube Shorts není výjimkou.

TikTok dostává nové editační nástroje

Funkce k funkci

Youtube je znám jako platforma pro zveřejňování videí, takže v této oblasti jen zavádí další formáty známí z jiných platforem. Není to tak dávno, co byla představena novinka Youtube Shorts, což jsou krátká vertikální videa doplňující možnosti zveřejňování.

Zveřejnění videa na Youtube je jednoduché, ale pokud chcete uvést něco profesionálnějšího vést, zpravila použijete editační software. V případě Youtube Shorts jde spíše o rychlé zveřejnění, kde nechcete trávit čas nad editování. Nově je integrována funkce, která by měla zjednodušit tvorbu. Konkrétně se jedná o namluvení komentáře. To znamená, že lze video doplnit o mluvený komentář těsně před zveřejněním pro všechny.

unnamed 2 820x462x

Zdroj: Youtube

Jde o další vrstvu v rámci audio stopy, takže jde měnit hlasitost samotného komentáře i videa jako takového. Nemusíte se tedy bát, že by nová nahrávka smazala původní audio stopu. Bohužel novinka bude prvně dostupná pro majitele zařízení s iOS, později bude i na Androidu.

Zdroje: support.google.com, engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim