reklama

Meta, Google, Apple a další spolupracují na novém projektu

Meta, Google, Apple a další spolupracují na novém projektu
2022-10-16T15:00:40+02:00
• 16. 10. 2022

Fotka od Nathan Anderson z Unsplash

Ačkoliv velcí technologičtí hráči si mnohdy konkurují, tak se najdou příležitosti pro spolupráci, a to i v případě, že se třeba soudí kolem něčeho jiného. Takový zvláštní vztah mají například firmy Samsung a Apple. Nyní zde ale máme širší spolupráci, do které jsou zapojeny společnosti Meta, Google, Apple, Microsoft, Amazon a další. Projekt se jmenuje Speech Accessibility Project.

Lepší přístupnost

Mnoho společnosti se soustřeďuje na výzkum ohledně rozpoznávání řeči a také jejího převodu, nemluvě o vytvoření systému porozumění samotného mluveného slova. Některé firmy jsou napřed, jiné se ještě nepustily do rozsáhlejší podpory jazyků. I tak se našel projekt Speech Accessibility Project, který se snaží o vylepšení rozpoznání řeči u lidí, kteří mají například vadu řeči nebo jiné onemocnění postihující verbální projev.

Firmy spolupracují University of Illinois, kde se týmy snaží vyladit pokročilé algoritmy i umělou inteligenci, aby rozpoznávání řeči dokázalo pracovat i třeba s jedinci, kteří mají ALS (Amyotrofická laterální skleróza), Downův syndrom a další onemocnění nebo postižení.

home hero us 746x422x

Zdroj: Google

Výsledky výzkumu a následně i veškeré metody budou použity u služeb výše uvedených společností. Jde o celkem logický krok, který jednak zrychlí vývoj a také poskytne všem společnostem stejné možnosti. Navíc dojde k úspoře nejen finančních prostředků. Ve výsledku bude moci například domácí asistent skutečně pomáhat i těmto jedincům a případně s nimi komunikovat na patřičné úrovní.

Zdroje: 9to5mac.com, engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat