reklama

TikTok dostává nové editační nástroje

TikTok dostává nové editační nástroje
2022-10-16T13:31:14+01:00
• 16. 10. 2022

Zdroj: Dotekománie

TikTok je jednou z nejpopulárnějších platforem v současnosti, zejména tedy u mladší generace. I proto se firma snaží podporovat samotné tvůrce a celkově vylepšovat platformu. Nyní jsme se dočkali oznámení a představení nových editačních nástrojů.

TikTok představil palce dolů

Editování videa

Vzhledem k tomu, že se TikTok soustřeďuje zejména na videa, očekávali byste, že již od začátku nabídne lepší možnosti úprav. Na to jsme si ale museli nějakou dobu počkat a až nyní jsou obsaženy i některé pokročilejší. Nebudete tak muset často používat alternativní aplikace na úpravu.

V první řadě se nabízí možnost skládání, rozdělování a ořezávání videí. Podobné funkce jsou k dispozici i pro zvuk, kde navíc lze zvolit časovou délku přehrávání například hudby na pozadí. Také lze lépe zacházet s textem, hlavně pak jeho umístění a editování, přičemž i zde jde nastavit délka zobrazení. Novinkou je možnost překrytí fotkou nebo videem, případně zrychlení nebo zpomalení videa jako takového.

226f6a7aa05db59c0030aa434d2623ec 1984x660x

Zdroj: TikTok

Nesmělo se zapomenout na zvukové efekty, ale zajímavější funkcí je možnost zoomování a rotace jednotlivých klipů. Všechny tyto novinky byste již měli mít k dispozici. Navíc byl přidán nový Photo Mode, který umožňuje jen zveřejňovat snímky bez videí. Zde je možné rovnou poslat několik snímků v jedné prezentaci. I zde jde vložit hudbu. Navíc můžete přidat až 2200 znaků jako popisek.

Zdroje: newsroom.tiktok.com, techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim