reklama

Twitter: nárůst negativních příspěvků má na svědomí i počasí, říká nová studie

Twitter: nárůst negativních příspěvků má na svědomí i počasí, říká nová studie
2022-09-11T20:21:59+01:00
• 12. 9. 2022

Fotka od Souvik Banerjee z Unsplash

Podle nové studie bylo zjištěno, že počet nenávistných tweetů se zvyšuje v období, kdy je teplota příliš vysoká nebo naopak nízká. Pohybujete-li se často na Twitteru či Facebooku, pravděpodobně jste zaznamenali nárůst výskytu nenávistných komentářů či příspěvků. Zpravidla je nárůst připisován politické polarizaci, fanatismu a příjmové nerovnosti. Výzkumníci ale přišli s novou studií, ve které uvádí další faktor, který může mít na výskyt nenávistných komentářů / příspěvků vliv: počasí. 

Studie pochází z Postdam Institute for Climate Impact Research a zjistila, že lidé se na internetu chovají agresivněji, když je teplota příliš vysoká nebo naopak nízká. K tomuto zjištění výzkumníci došli pomocí umělé inteligence, která analyzovala více než čtyři miliardy tweetů zveřejněných v USA v letech 2014 až 2020. Analýza byla proložena i klimatickými daty, čímž výzkumníci došli ke svým závěrům. Tedy, že extrémní počasí (vedro / zima) má vliv na agresivní příspěvky. 

Twitter

Zdroj: Dotekománie

Zajímavé je, že existuje tzv. vyrovnané okno 12-21 %, kdy je nenávist nejnižší. V nižších teplotách pak online nenávist vzroste až o 12 %, naopak ve vedrech až o 22 %. A očividně na to nemá vliv ani finanční situace. 

„Dokonce i v oblastech s vysokými příjmy, kde si lidé mohou dovolit klimatizaci a další možnosti pro zmírnění horka, pozorujeme nárůst nenávistných projevů v extrémně horkých dnech“, uvedl jeden z výzkumníků. 

Vědci pak ve své závěrečné práci uvádí, že jejich studie může ukázat, jak vyšší teploty mohou do budoucna ovlivnit celkovou společenskou soudržnost a duševní zdraví lidí. 

Zdroj: businessinsider.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim