reklama

Xiaomi představilo androida, nese název CyberOne, umí chodit, padat a zvedat se

Xiaomi představilo androida, nese název CyberOne, umí chodit, padat a zvedat se
2022-08-20T18:36:22+02:00
• 21. 8. 2022

Zdroj: Xiaomi

Xiaomi při příležitosti uvedení telefonu MIX Fold 2 představila svého prvního androida (humanoidního robota) CyberOne. Podle Xiaomi dokáže CyberOne vnímat emoce a má maximální rychlost 3,6 km/h. CyberOne je nejnovějším robotem z rodiny Xiaomi Cyber. Přichází po CyberDogovi ze srpna 2021, čtyřnohém robotickém psovi s bionickýma nohama.

Xiaomi CyberOne 1200x750x

Chodí pomalu a rozpoznává emoce

Firma zatím neposkytla mnoho informací týkajících se robota. Podle Lei Juna, zakladatele Xiaomi, je robot lehký a středně vysoký, váží 52 kilogramů a má výšku 1,77 metru. Dokáže chodit a uchopovat předměty do rukou.

Společnost tvrdí, že humanoidní robot dokáže rozpoznat 45 různých druhů emocí z lidských hlasových projevů a má obličej vyrobený ze zakřiveného panelu OLED. Má také dva mikrofony pro sluch a dvě kamery pro trojrozměrné vidění.

cyberone 870x825x

Zdroj: Lei Jun, Twitter

Jeho tělo se může pohybovat v 21 různých směrech, a to díky instalovaným 13 kloubům. Nohy nohy jsou poháněny motory s maximálním točivým momentem 300 Nm, zatímco motory v horních končetinách mají maximální točivý moment 1 Nm.

Během prezentace přišel CyberOne na pódium s květinou, kterou předal Lei Junovi. Zdá se však, že android je v rané fázi vývoje, ale zatím trochu připomíná androida Optimus od Tesly.

Mi CyberOne Robot 1024x575x

Zdroj: Fonearena.com

Navzdory úžasné živé ukázce Lei prohlásil, že prozatím bude každý CyberOne stát asi 600 000 až 700 000 jüanů (přibližně 89 100 až 104 000 USD), takže bude ještě nějakou dobu trvat, pokud se to vůbec podaří, než bude firma schopna androida sériově vyrábět.

Zdroje: fonearena.com, twitter.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat