reklama

Komunikační síť Munipolis nově mluví také ukrajinsky. Pomůže s integrací nově příchozích domácností

Komunikační síť Munipolis nově mluví také ukrajinsky. Pomůže s integrací nově příchozích domácností
2022-08-04T11:38:17+01:00
• 4. 8. 2022

Zdroj: Munipolis

Tisíce ukrajinských domácností mají významný dopad na chod Česka a jejich úspěšná integrace se neobejde bez schopnosti s nimi efektivně komunikovat. Přesto na naprostou většinu z nich stát nemá v ucelené formě základní kontaktní údaje. Změnit to chce komunikační síť Munipolis, která nově pomůže obcím s registrací příchozích ukrajinských domácností a monitoringem jejich potřeb. Pilotní projekt nyní realizuje s Prahou 7.

V Česku dosud neexistuje centralizovaná databáze kontaktů na nově příchozí domácnosti. A přestože se řada médií specializuje na informování přímo ukrajinské menšiny, hromadně je oslovit, případně získat zpětnou vazbu je v současnosti v podstatě nemožné. Úkol zajistit efektivní komunikaci s nově příchozími domácnostmi tak „spadl“ přímo na samosprávy, na jejichž území se v současnosti nachází.

S uprchlíky momentálně není možné komunikovat hromadně, pomůže s tím Munipolis

Pomoci se rozhodla komunikační síť Munipolis, která slouží k rychlému informování občanů ze strany vedení obcí, úřadů nebo velkých zaměstnavatelů. V Česku ji využívá skoro třetina samospráv, z toho polovina měst nad 5 000 obyvatel. Nově bude k dispozici také v ukrajinštině, aby mohla efektivně sloužit ke sbírání osobních kontaktů na ukrajinské domácnosti. Obce, které na Munipolis již dnes mají své profily, budou mít možnost rozšířit svou komunikaci i na nově příchozí domácnosti zdarma na profilech určených přímo pro ně.

Munipolis UA verze c1 LR 1 1800x1168x

Zdroj: Munipolis

Samosprávy tak dostanou účinnou možnost, jak ukrajinské domácnosti integrovat do obecního života, sbírat zpětnou vazbu, monitorovat problémy. Veškeré informace jim dokáží předat okamžitě a v jejich rodném jazyce. Efektivněji propojí domácnosti se zaměstnavateli, mohou hledat v jejich řadách dobrovolníky a celkově je integrovat do sousedského života.

„Je pravděpodobné, že kdo z uprchlíků neodešel doteď, ten se zdrží další měsíce a možná i roky. Samotnou integraci se tedy vyplatí vzít vážně. Obce by proto měly hledat řešení, jak efektivně a rychle předávat ověřené a důležité zprávy přímo k domácnostem, které s nimi potřebují pracovat. A pochopitelně od nich hromadně umět získávat důležitou zpětnou vazbu,“ uvádí Ondřej Švrček, zakladatel Munipolis. „Je to vlastně podobné jako v době covidové krize, kdy řada samospráv komunikovala se svými občany právě prostřednictvím přímé komunikace.“

K dispozici tak města a obce dostanou kompletně přeložené registrační formuláře, které jsou v souladu s GDPR. V rámci proškolení se samospráva naučí monitorovat nejdůležitější témata své ukrajinské komunity a kontrolovat případné vznikající problémy. Ve spolupráci se službou Deafcom může u samospráv například aktivovat online bezplatné česko-ukrajinské tlumočení na úřadech. Informuje o otevřených pracovních pozicích v lokalitě pomocí portálu Workaina, nabízí bezplatné kurzy češtiny v rámci služby Seduo.cz, právní služby projektu UA.Support nebo možnost zaslat bezplatný balík na Ukrajinu prostřednictvím České pošty.

mr app screen img@2x 1556x958x

Zdroj: Munipolis

Jak může vypadat integrace s pomocí Munipolis?

Pokud obec vysbírá dostatek kontaktních údajů na ukrajinské domácnosti, může s ukrajinskou komunitou konzultovat důležitá témata nebo získávat rychlou zpětnou vazbu v důležitých otázkách. To obcím pomáhá přijímat rychleji, efektivněji a také levněji jednotlivá opatření.

  • Zjistit, kolik procent uprchlíků v současné době hledá pracovní uplatnění.
  • Monitorovat, zda se podařilo domácnostem zajistit vzdělávání pro jejich děti.
  • Zjistit, kolika domácnostem se podařilo najít odpovídající bydlení.
  • Identifikovat dobrovolníky mezi ukrajinskými uprchlíky.
  • Monitorovat efektivitu přijatých opatření.
logo-app Zlepšeme Česko + MobilníRozhlas Neogenia s.r.o. Zdarma ANDROID logo-app Zlepšeme Česko +MobilníRozhlas Zdarma iOS

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat