reklama

Xiaomi vydalo vlastní AR brýle Mijia Glasses Camera

Xiaomi vydalo vlastní AR brýle Mijia Glasses Camera
2022-08-04T13:30:12+01:00
• 4. 8. 2022

Zdroj: PhoneArena

Brýle pro rozšířenou realitu se opět stávají středem pozornosti a společnost Xiaomi přináší vlastní řešení s názvem Mijia Glasses Camera. První koncept jsme poznali již v loňském roce, ale až nyní míří za běžnými spotřebiteli do volného prodeje. Tímto krokem čínský výrobce rozhodně zamíchá kartami, protože kalifornský Apple by měl také zanedlouho ukázat vlastní zařízení.

Pořádná revoluce

Kdo vzpomíná na dobu, kdy brýle Google Glass byly brány za vrchol, tak dnešní novinka jasně dokazuje, kam se technologie za 10 let posunuly. Jednou z dominant je MicroLED panel dodaný firmou Sony a postavený na speciální bázi křemíku. O maximální kvalitě vás přesvědčí hustota pixelů 3 281 PPI nebo maximální jas 3 000 nitů.

Po stránce hardwaru je připraven procesor od Qualcommu z 8. řady Snapdragon, 3GB paměť RAM a 32GB úložiště. Baterie s kapacitou 1 020 mAh a 10W nabíjením slibuje výdrž 3,3 hodiny, takže ani zdaleka nezvládnou celodenní nošení. Samotné nabití z 0 na 80 % trvá pouze 30 minut a najednou nahrajete 100minutový video záznam.

xiaomi mijia glasses camera 2 1024x552x

Zdroj: PhoneArena

Hlavní objektiv má rozlišení 50 MPx, který doplňuje druhý 8MPx snímač s OIS technologii a 5x optickým/15x digitálním přiblížením. Výpis uzavírá hmotnost 100 gramů, dvoupásmové WiFi připojení, funkce Bluetooth 5.0 a možnost překladu textu v reálném čase.

Zařízení je v současnosti určeno jen pro čínský trh za lákavou cenu v přepočtu 9 664 Kč. Celosvětová dostupnost zatím nebyla upřesněna.

Zdroje: phonearena.com, phandroid.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim