reklama

Google bude automaticky mazat návštěvu zdravotnických míst z historie polohy

Google bude automaticky mazat návštěvu zdravotnických míst z historie polohy
2022-07-03T15:00:00+01:00
• 3. 7. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google se snaží sbírat se souhlasem uživatelů maximální možné množství informací, aby mohl zlepšovat produkty a také nabízet cílenou reklamu. Již nějakou dobu nabízí i možnost, jak smazat data a také je zde funkce na pozastavení sběru informací. Samozřejmě má každý uživatel k dispozici i funkci ke smazání nasbíraných dat. Nyní se ale Google rozhodl, že bude specifická data automaticky mazat.

Historie polohy

Google služby a zejména pak Google Mapy umí sbírat informace o poloze a zaznamenávat je. Každý uživatel si tak může projít historii pohybu svého zařízení. Lze je smazat nebo pozastavit sběr informací po nějakou dobu, případně celou funkci zrušit, ale vzhledem k nedávným změnám v legislativě USA došlo k rozhodnutí, že některé informace budou automaticky smazány.

V USA je nyní více méně nezákonné jít na potrat, byť si danou legislativu řeší každý stát po svém. Právě informace o poloze by mohly být usvědčujícím důkazem, jelikož by došlo k zaznamenání, že dotyčná žena navštívila potratovou kliniku. Právě proto v dohledné době Google začne mazat historii polohy z návštěv podobných zařízení. Konkrétně ve své zprávě uvádí, že bude mazat informaci o návštěvě zdravotnických zařízení, jako jsou poradenská centra, útulky pro domácí násilí, potratové kliniky, centra 1pro plodnost, zařízení pro léčbu závislostí, kliniky pro hubnutí, kliniky kosmetické chirurgie a další.

mymaps header 1601x901x

Zdroj: Google

Jde vyloženě o reakci na zákony v USA. Bohužel ve své zprávě již neuvádí, jestli bude možné takové mazání vypnout, případně nastavit. Ani jestli bude k dispozici jen v USA nebo i v jiných krajinách. Ostatně velmi přísné zákony například o potratech nejsou jen v USA, ale také například v sousedním Polsku. Budeme si muset počkat, jak moc rozšíří novou funkci. Bude také záležet na přesnosti systému a rozpoznávání takových míst.

Zdroje: blog.google, 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat