Zdroj: Dotekomanie.cz
Domů » Články »
Komunikační platformy se zpravidla chlubí funkcemi, které mají zpestřit chat, videohovory, skupinové konverzace a případně nabízí nějaké doplňkové funkce. Kromě toho se ale některé chlubí svým zabezpečením, zejména typem end-to-end. V takovém případě by nikdo neměl vědět, o čem si dvě nebo více stran píše, nebo co si posílá. Telegram je jednou z takových služeb a navíc uvádí, že nesdílí informace s třetími stranami, a to ani v případě úřadů. Jak se ukazuje, existují zřejmě výjimky.
Telegram a spolupráce s úřady
Telegram přímo na svých stránkách uvádí, že nesdílí ani jeden byte s třetími stranami, a to ani v případě vlád, úřadů a jiných složek. Ve svých podmínkách má ale jednu výjimku. Pokud je uživatel podezřelý z terorismu, tak v takovém případě může úřadům předat IP adresu a telefonní číslo. Ostatně k soukromým zprávám nemá přístup.
Der Spiegel přichází s informací, že Telegram předal data Spolkovému úřadu kriminální policie v Německu. V tomto případě byli podezřelí zapojení do terorismu a také se případy týkaly zneužívání dětí. Jak uvádí zahraniční redakce, pokud by šlo o jiné zločiny, asi by Telegram jen tak nespolupracoval. Je ale otázkou, jak se německá policie k datům dostala, případně jaké jsou detaily kolem celého případu.
Německé úřady se k celé situaci nevyjádřily a ani samotný Telegram neuvedl ani jednu informaci o celém případu. Pakliže se potvrdí tato spolupráce, tak se zřejmě dočkáme odlivu některých uživatelů z této platformy. Pravděpodobně budou hledat alternativní komunikační platformu, která nebude a ani nemůže spolupracovat s úřady. Jak se ukazuje, Telegram není dobrým místem pro kriminálníky, případně pro ty, co porušují zákony.
Zdroje: xda-developers.com, androidpolice.com
Domů » Články »
Prototyp zrušených hodinek od Mety byl odhalen
Operátoři a zmatek kolem chytrých hodinek s mobilním připojením
Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.
💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.
Komentáře