reklama

Mobily s Androidem a eSIM dostanou podporu více telefonních čísel

Mobily s Androidem a eSIM dostanou podporu více telefonních čísel
2022-04-02T16:32:55+02:00
• 2. 4. 2022

Zdroj: T-Mobile

Možná jste ani nevěděli, ale běžná SIM karta měla velikost platební karty. Od té doby došlo ke značnému zmenšování. Ačkoliv jsou uživatelé zvyklí na nanoSIM kartu, tak se pomalinku více ukazují eSIM, tedy řešení pomocí zabudovaného čipu přímo v mobilním telefonu. Je zde ale jeden problém, který asi bude vyřešen Googlem jen pomocí softwarové aktualizace.

Možná se konečně dočkáme iSIM, firmy se pochlubily prototypem

Dvě eSIM?

Pokud chcete mít na mobilním telefonu dvě aktivní telefonní čísla, potřebujete dva fyzické sloty pro SIM karty. Případně se již nabízí možnost eSIM a jednoho slotu na běžnou kartu. Pokud bychom chtěli mít pomocí eSIM dvě telefonní čísla, museli by v tuto chvíli výrobci vybavit mobilní telefon dvěma čipy, ale jak se ukazuje, Google má řešení.

Samotná eSIM může již nyní obsahovat více profilů, tedy telefonních čísel, ale jen jedno může být aktivní v jednu chvíli. Google pracuje na řešení, které by i u stávajících mobilů mohlo přinést plnohodnotnou podporu dvou telefonních čísel na jednom čipu eSIM.

Google chce pro toto řešení použít řešení MEP (multiple enabled profiles). Nejde ale jen o teorii. Několik částí kódu bylo již zaznamenáno v AOSP a také jsou náznaky na stránkách pro vývojáře.

Zdroj: T-Mobile

Dokonce Android 13DP2 má již částečně implementované MEP API, ale ještě není funkční. Pokud se tedy dočkáme podpory této technologie v Androidu 13, je otázkou, jestli tady nebudou nějaké dodatečné podmínky pro používání. Dá se ale předpokládat, že u současných mobilů se SIM slotem a eSIM nebude možné mít tři telefonní čísla, ale jen dvě, byť obě budou na eSIM.

Zdroje: androidpolice.com, blog.esper.io

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat