reklama

Zmatek v názvech produktů Xiaomi. Mi Fit se nově jmenuje Zepp Life, Xiaomi Wear je pro změnu Mi Fitness

Zmatek v názvech produktů Xiaomi. Mi Fit se nově jmenuje Zepp Life, Xiaomi Wear je pro změnu Mi Fitness
2022-03-29T13:30:09+02:00
• 29. 3. 2022

Zdroj: Zepp

2

Společnost Xiaomi již nemá aplikaci Mi Fit, kterou používala její ikonická řada fitness náramků Mi Band, jelikož se přejmenovala na Zepp Life, patřící společnosti Zepp Health. Právě mateřská společnost Zepp Health rebrandovala svoji dceřinou společnost Huami na Zepp, nyní se budeme setkávat s výrobky nesoucí tento název. Vedle ní zůstala sesterská firma Amazfit, která též spadá pod Zepp Health, ale zatím vydává vlastní řadu produktů. Kromě změny názvu u Mi Fit došlo i ke změně názvu u Xiaomi Wear aplikace, ta se nově jmenuje Mi Fitness a spravuje si ji nadále Xiaomi.

Mi Fitness

Zdroj: Xiaomi

Opět změna, znovu další zmatek

Uživatelé nositelných zařízení Xiaomi prodávané pod značkou Mi, přešly automaticky na aplikaci Zepp Life. Ta je k dispozici na všech trzích jak pro Android, tak pro iOS. K rozdílům na domovském trhu v Číně nedošlo a i zde je dostupná aplikace pod stejným názvem. Stejně je tomu tak i u druhé aplikace Xiaomi Wear, která se změnila na Mi Fitness. Pro koncového uživatele by prozatím neměla přinést žádné nepříjemnosti během transformačního procesu. Podporovaná zařízení zůstávají stejná, jako například námi recenzované Redmi Watch 2 Lite, zatím nastala jen změna názvu a loga.

logo-app Xiaomi Wear Lite Beijing Xiaomi Co., Ltd Zdarma iOS logo-app Xiaomi Wear Beijing Xiaomi Mobile Software Co.,Ltd Zdarma ANDROID

Huami (která se na přejmenovala na Zepp) je výrobním partnerem pro nositelná zařízení Xiaomi. Její mateřskou firmou je Zepp Health. Nyní se zdá, že obě společnosti spolupracují ještě více. Sice nastala opět změna názvů, ale náramky obrandované názvem Xiaomi, jsou nyní spravovány skrze aplikaci sesterské společnosti. Zatím není jasné, jakou aplikaci bude chystaný Mi Band 7 používat, zda Mi Fitness (dříve Xiaomi Wear), nebo Zepp Life (dříve Mi Fit). Očekává se však, že příští řada náramků Mi Band 7 poběží na operačním systému Zepp OS, který je s aplikací kompatibilní.

logo-app Zepp Life (Formerly MiFit?)? Huami Inc. Zdarma iOS logo-app Mi Fit Xiaomi Technology Zdarma ANDROID

Možná přibudou další změny

Změna u názvů aplikace se nijak více nedotkne koncového uživatele bude nadále poskytovat podporu aplikací pro již existující produkty Mi. Rozhraní aplikace zůstává stejné, zatímco název a logo jsou hlavní věci, které se v aplikaci změnily. Aplikace Mi Fit se po jedné aktualizaci změnilo na aplikaci Zepp Life. Nejnovější verze aplikace Mi Fit je 5.6.0 a ta již byla aktualizována na verzi Zepp Life 6.0.0. V průběhu dalších aktualizací by měly přijít další změny, zda se bude jednat o změnu samotné podoby aplikace, či jejich funkcí však nebylo sděleno.

zepp life

Zdroj: Gettotext

Zdroje: gizmochina.com, wareable.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Jindra Hladik

3. 6. 2023, 11:58

Používám Mi Band 7 a rozdíl v app pro iOS je následující:
Mi Fitness bez problémů rozpozná i denní spánek Zepp Life s tím měla problémy.
Mi Fitness neumožní vybrat si aktivity a nabízí vždy přednastavené a je nutno se k té co potřebuji proklikat. V Zepp Life si můžete vybrat tři hlavní aktivity, seřadit si je a ty ostatní skrýt.
Mi Fitness má přehlednější základní obrazovku a také bez problémů posílá skoro veškeré naměřené údaje do app Zdraví. Zepp Life s tím má problémy a kromě kroků nic neuloží. Ani jedna app neodešle hodnoty stresu a kyslíku v krvi. Nejspíš protože se jedná spíše o srandu, než o seriózní údaje.

Jo a hlavně Zepp Life občas počítá kroky i ve spánku a dokonce mě jednou probudili ve dvě v noci, že mi zbývá 100 kroků ke splnění cíle. 😆 Tak jsem vstal a šel do lednice. 😁

Karel Čapka

VIP 4. 6. 2023, 12:04

Ano, Zepp life je na přidávání kroků lehce problematická. Každopádně to vypadá, že Xiaomi nechce zmatek vůbec vyřešit. :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat