reklama

Milníky značky Honor: Legendární desítka i nová vlajková loď v podobě skládacího smartphonu sponzorovaný článek

Milníky značky Honor: Legendární desítka i nová vlajková loď v podobě skládacího smartphonu [sponzorovaný článek]
2022-03-30T13:03:11+01:00
• 30. 3. 2022

Zdroj: Bigstock

Vzhledem k tomu, že společnost Honor vznikla v roce 2013 pod záštitou značky Huawei, jejími základy otřáslo uvalení sankcí v rámci americko-čínské obchodní války. Společnost tak ve svých zařízeních nemohla dále využívat služby Google. To se setkalo s vlnou nespokojenosti u zákazníků. Koncem roku 2020 oznámili představitelé Huawei prodej Honoru, což značku což značku zachránilo před dalšími důsledky sankcí.

Honor 10 – nestárnoucí legenda

Model Honor 10 vyvolal po svém uvedení na trh, ještě pod křídly společnosti Huawei, obrovský ohlas a stal se vlajkovou lodí značky. A není se čemu divit. Vynikající fotoaparát, slušný výkon, pořádná výdrž baterie a prémiový displej. Navíc vše „zabaleno“ v elegantním designu a stylových barevných provedeních.

K triu černého, šedého a modrého modelu se po čase přidala i zelená varianta s plynulým přechodem do fialové. Jako jediná nevýhoda se ukázala snad jen kluzkost telefonu, kterou však jednoduše vyřeší ledajaký kryt na Honor 10.

image2 1600x1073x

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Vyplatí se Honor 10 také v roce 2022?

Abyste si odpověděli na tuto otázku, musíte zvážit vaše očekávání a požadavky na chytrý telefon. Parametry modelu Honor 10 se od dob jeho největší slávy nezměnily, ale uživatelé jsou stále náročnější. Jedním z lákadel by mohla být přijatelná cena, která jej v roce 2018 vynesla do skupiny nejprodávanějších modelů. Dnes je cena, pochopitelně, ještě příznivější.

Nová společnost – nový design

Zatímco v minulosti se telefony Honor až nápadně podobaly na ty od značky Huawei, v současné době se od tohoto designu upustilo a společnost se vydala vlastní cestou. V roce 2021 představila vlastní sérii Honor Magic 3 ve zcela novém hávu. Nevšední prémiový design se stal jedním z mnoha lákadel pro potenciální zákazníky. Společnost i po osamostatnění ukázala, že je připravena zaútočit na segment vlajkových lodí.

Předpokládá se, že největším „tahákem“ značky se stane Honor Magic V představený letos v lednu. Podporuje připojení k nejmodernější 5G síti. Jedná se o nejtenčí ohebný chytrý telefon, vhodný i pro ty nejnáročnější uživatele. Kombinuje v sobě elitní hardware spolu se špičkovým softwarem.

image3 1600x899x

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Zahanbit se rozhodně nenechá ani fotoaparát. Systém objektivů se skládá ze čtveřice senzorů, přičemž primární fotoaparát má rozlišení 50 MP. Navíc podporuje i AI rozpoznávání scén. Ve srovnání s Honorem 10 mu ovšem chybí audio jack. V současnosti to však není žádný problém.

Sice společnost zatím neoznámila, zda se prodej spustí také globálně, můžeme ale předpokládat, že by si získal srdce i českých spotřebitelů. U nás se tedy zatím musíme spokojit „jen“ s modelem Honor 50, který má tu výhodu, že se při něm společnost opět vrátila ke spolupráci s Google.

Honor nemá jen špičkové chytré telefony

I když si značku Honor spojujeme primárně s telefony, na svém kontě má také řadu notebooků Honor MagicBook či chytrých hodinek a náramků Honor Watch a Honor Band. Oproti konkurenci nezaostává ani v případě bezdrátových sluchátek Honor Magic Earbuds a Honor FlyPods Lite. Od této značky si tak můžete pořídit rovnou celou smart výbavu.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim