Milníky značky Honor: Legendární desítka i nová vlajková loď v podobě skládacího smartphonu sponzorovaný článek

Milníky značky Honor: Legendární desítka i nová vlajková loď v podobě skládacího smartphonu [sponzorovaný článek]
2022-03-30T13:03:11+02:00
• 30. 3. 2022

Zdroj: Bigstock

Vzhledem k tomu, že společnost Honor vznikla v roce 2013 pod záštitou značky Huawei, jejími základy otřáslo uvalení sankcí v rámci americko-čínské obchodní války. Společnost tak ve svých zařízeních nemohla dále využívat služby Google. To se setkalo s vlnou nespokojenosti u zákazníků. Koncem roku 2020 oznámili představitelé Huawei prodej Honoru, což značku což značku zachránilo před dalšími důsledky sankcí.

Honor 10 – nestárnoucí legenda

Model Honor 10 vyvolal po svém uvedení na trh, ještě pod křídly společnosti Huawei, obrovský ohlas a stal se vlajkovou lodí značky. A není se čemu divit. Vynikající fotoaparát, slušný výkon, pořádná výdrž baterie a prémiový displej. Navíc vše „zabaleno“ v elegantním designu a stylových barevných provedeních.

K triu černého, šedého a modrého modelu se po čase přidala i zelená varianta s plynulým přechodem do fialové. Jako jediná nevýhoda se ukázala snad jen kluzkost telefonu, kterou však jednoduše vyřeší ledajaký kryt na Honor 10.

image2 1600x1073x

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Vyplatí se Honor 10 také v roce 2022?

Abyste si odpověděli na tuto otázku, musíte zvážit vaše očekávání a požadavky na chytrý telefon. Parametry modelu Honor 10 se od dob jeho největší slávy nezměnily, ale uživatelé jsou stále náročnější. Jedním z lákadel by mohla být přijatelná cena, která jej v roce 2018 vynesla do skupiny nejprodávanějších modelů. Dnes je cena, pochopitelně, ještě příznivější.

Nová společnost – nový design

Zatímco v minulosti se telefony Honor až nápadně podobaly na ty od značky Huawei, v současné době se od tohoto designu upustilo a společnost se vydala vlastní cestou. V roce 2021 představila vlastní sérii Honor Magic 3 ve zcela novém hávu. Nevšední prémiový design se stal jedním z mnoha lákadel pro potenciální zákazníky. Společnost i po osamostatnění ukázala, že je připravena zaútočit na segment vlajkových lodí.

Předpokládá se, že největším „tahákem“ značky se stane Honor Magic V představený letos v lednu. Podporuje připojení k nejmodernější 5G síti. Jedná se o nejtenčí ohebný chytrý telefon, vhodný i pro ty nejnáročnější uživatele. Kombinuje v sobě elitní hardware spolu se špičkovým softwarem.

image3 1600x899x

Zdroj: Patrícia Lukáčová

Zahanbit se rozhodně nenechá ani fotoaparát. Systém objektivů se skládá ze čtveřice senzorů, přičemž primární fotoaparát má rozlišení 50 MP. Navíc podporuje i AI rozpoznávání scén. Ve srovnání s Honorem 10 mu ovšem chybí audio jack. V současnosti to však není žádný problém.

Sice společnost zatím neoznámila, zda se prodej spustí také globálně, můžeme ale předpokládat, že by si získal srdce i českých spotřebitelů. U nás se tedy zatím musíme spokojit „jen“ s modelem Honor 50, který má tu výhodu, že se při něm společnost opět vrátila ke spolupráci s Google.

Honor nemá jen špičkové chytré telefony

I když si značku Honor spojujeme primárně s telefony, na svém kontě má také řadu notebooků Honor MagicBook či chytrých hodinek a náramků Honor Watch a Honor Band. Oproti konkurenci nezaostává ani v případě bezdrátových sluchátek Honor Magic Earbuds a Honor FlyPods Lite. Od této značky si tak můžete pořídit rovnou celou smart výbavu.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Obchodní sdělení za jehož obsah odpovídá objednavatel.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat