reklama

Aplikace Google Telefon dostává upravenou podobu aktualizováno

Aplikace Google Telefon dostává upravenou podobu [aktualizováno]
2022-03-08T15:00:54+02:00
• 8. 3. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Aktualizováno 8. 3.

Minulý týden jsme vás informovali, že Google připravuje novou podobu pro aplikaci Telefon. Jak se ukazuje, nečekal dlouho s aktualizací a grafické změny se začínají objevovat. To můžeme potvrdit i na redakčních zařízeních. Jak je ale vidět, nedošlo na nasazení všech změn najednou. Možná došlo k rozfázování, nebo jednoduše došlo k další změně. Zřejmě dochází k aktivaci ze stran serverů Googlu, takže aktualizaci aplikace nemusíte vyhlížet.

6ff8cb02 7cd6 47ba 91c7 4e94d90365be 755x1600x

Zdroj: Jiří Bartál

Původní článek 28. 2.

Google před příchodem stabilní verze Androidu 12 aktualizoval mnoho svých aplikací a adaptoval je do Material You designu. Umí třeba měnit barvu podle nastavení systému, respektive na základě použití tapety. I následně po uvedení nové verze docházelo k aktualizaci dalších aplikací, byť ne ve stejné míře. Nyní se chystá novější podoba aplikace Google Telefon.

Google aplikace a nová podoba s Material You [aktualizováno]

Google Telefon

Podařilo se objevit chystané změny u této aplikace. Google si je vědom, že je hojně využívána a proto se nepustil do dramatické proměny. Na snímcích obrazovek níže můžete vidět vlevo současnou podobu a vpravo novější. Rozložení se nemění, ale například došlo na výměnu ikon u kontaktů.

Největší změna je u samotného číselníku, který zabere trochu více místa. Jednotlivá čísla jsou viditelně oddělena, což napomůže k lepší identifikaci, na co se dá ještě kliknout. Kromě toho dojde na změnu animace, která se omezí jen na vybraný prostor u konkrétního tlačítka a nebude zasahovat do ostatních.

Screenshot 20220225 104212 1440x3120x FMZcrJpX0AY7hgZ 576x1280x

Zdroj: Mishaal Rahman (se souhlasem)

Jde ale vidět, že po designové stránce je ještě co ladit, jelikož Nula je blízko pro tlačítko pro volání. Zřejmě dojde ještě na několik změn. Není zatím jasné, kdy se dočkáme první beta verze a kdy vydání stabilní aplikace s novým designem.

Zdroje: androidpolice.com, twitter.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Nová podoba mi přijde dost nekompaktní a vyžaduje mnohem větší pohyb ruky, ale budiž. Mnohem více mě štve, že už přes rok neumí přes dialpad rychle hledání kontaktů s českými znaky, což dříve umělá bez problemů. Pokaždé to hlásím jako chybu a stále se nic neděje. Takže Štěpána nenajdu ale Stephena ano. Abych si ale kontakty přejmenoval bez českých znaků jako v dobách Windows mobile to fakt ne.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat