reklama

Youtube možná zruší sdílení u kontroverzních videí

Youtube možná zruší sdílení u kontroverzních videí
2022-02-19T20:16:02+02:00
• 20. 2. 2022

Fotka od Leon Bublitz z Unsplash

2

Svoboda slova je jeden ze základních pilířů demokracie. Bohužel toho zneužívají jedinci, kteří úmyslně nebo neúmyslně šíří dezinformace, jež mohou mít vliv na společnost, dění i chování některých jedinců. Společnosti se snaží vytvořit systém pro ověřování faktů, ale je to velmi náročný úkol a možná se nikdy nedočkáme účinného nástroje. Youtube je jednou z mnoha platforem, která nabízí možnost vyjádřit svůj názor, ale zároveň i zde se objevují dezinformace. Proto se hledá způsob, jak omezit jejich dosah.

YouTube aplikace dostává novou podobu přehrávače v plném zobrazení

Konec sdílení?

Neala Mohana, produktový ředitel Youtube, se vyjádřil, jak by se mohlo přistupovat k videím, která neporušují zásady komunity, ale zároveň je jejich obsah kontroverzní, případně obsahuje dezinformace. Je více méně jasné, že Youtube nebude doporučovat taková videa, ale to evidentně nestačí. Ostatně 80 organizací vyzvalo Youtube, aby došlo na přijetí tvrdších opatření.

Neala nastínil, že u takových videí by mohlo dojít ke zrušení sdílení. nešlo by jen o odebrání tlačítka pro sdílení. Video vložené na jiné stránky by nešlo přehrát, a dokonce by nefungoval ani přímý odkaz. Ten by byl zřejmě generován vždy nově, aby se zabránilo šíření na jiných platformách.

YTBlogpost option 02B v05 1 2880x1200x

Zdroj: Youtube

Druhou možností, která je ve hře, by byla znělka před spuštěním videa, jež by varovala před obsahem a možnými dezinformacemi. Případně by se nabízela kombinace obou možností. Zatím ale nebylo přijato jakékoliv rozhodnutí a zřejmě nás čeká testovací fáze.

Zde je ale nutné poznamenat, že Neala Mohana se vyjádřil k případnému řešení. Stále je zde problém v identifikaci videí, která pojmenovávají v Youtube jako „borderline content“, tedy obsah na hraně.

Zdroje: blog.youtube, androidheadlines.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

„Bohužel toho zneužívají jedinci, kteří úmyslně nebo neúmyslně šíří dezinformace“
A kdo urcuje co je pravda a co je dezinformace? Kouzlo svobody slova je, ze kazdy muze rict svuj nazor! A kazdy at se stim popere sam… tahle absurdni cenzura co posledních par let frci uz je davno za hranou a hodne blizko totalite… zdar

Vis Maior

20. 2. 2022, 9:51

Was is das kontroverzní video? To co určí Google, tak to ano. Jediná „výhoda“ té možné války, že tyto sračky a další levičácké manýry zmizí 😓

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat