reklama

Youtube aplikace se učí automaticky stahovat videa do mobilu aktualizováno

Youtube aplikace se učí automaticky stahovat videa do mobilu [aktualizováno]
2022-02-21T18:00:00+01:00
• 21. 2. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Aktualizováno 21. 2.

Po nějaké době Youtube začíná rozšiřovat testování funkce Chytrého stahování. Novinka je dostupná jen pro platící uživatele a vyzkoušet ji můžete do 1. března. Bohužel není obsaženo nějako pokročilé nastavení. Vše funguje poměrně jednoduše. Aplikace na WiFi stáhne 20 videí. Všechna jsou dostupná v sekci stahování a jsou řádně označena. Každý týden se obnoví. Samozřejmě k tomu potřebujete dostatek prostoru v úložišti. Můžeme předpokládat, že po testování novinka bude dostupná jako standardní funkce.

Screenshot 20220221 174114 1080x2340x Screenshot 20220221 174218 1080x2340x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Původní článek 14. 1.

Youtube v minulosti nabízel experimentální funkce k vyzkoušení, ale v tuto chvíli nejsou dostupné pro všechny. Společnost se rozhodla, že testování funkcí bude dostupné jen pro Youtube Premium účty, tedy placené. Každou chvíli se objeví nějaký novinka, přičemž jedna z těch podstatných je již dostupná. Jde o stahování videí ve webové verzi pro počítače, i zde je nutné mít Youtube Premium. Objevuje se ale další experiment, který se také soustřeďuje na stahování videí.

Konečně, webový Youtube obsahuje stahování videí do počítače [aktualizováno]

Podobně jako Youtube Music

Služba Youtube Music má svou dedikovanou aplikaci, která nabízí možnost automatického stahování skladeb do zařízení. Vždy tak máte k dispozici nějaký obsah, když nemáte k dispozici připojení k internetu. V Youtube se rozhodli, že podobnou funkci zavedou i pro běžná videa. V tuto chvíli dochází k testování chytrého stahování videí, přičemž experiment bude trvat do 14. února.

Aktuální nastavení funkce umožňuje automaticky stahovat 20 videí, přičemž výběr nelze ovlivnit. Je spíše založen na vaší historii a odebíraných kanálech, dle našeho odhadu. Ačkoliv máme k dispozici Youtube Premium, funkce se nezobrazila k vyzkoušení. Zřejmě je omezena na určité země nebo je novinka k dispozici jen pro malý okruh uživatelů.

Samozřejmě vás napadne, že by taková funkce mohla značně spotřebovávat prostor v zařízení. Aplikace Youtube si ale hlídá, kolik je volného prostoru ve smartphonu a podle toho také funguje. Pakliže chybí prostor, upozorní na tuto skutečnost a nesnaží se stáhnout videa za každou cenu. Pakliže nic nebrání ve stahování, každý týden je k dispozici 20 videí. Po aktivaci experimentu je navíc nutné funkci aktivovat v nastavení.

Tentokrát Youtube asi jen testuje novinku a nepředpokládáme, že by se jen tak brzy objevila u všech uživatelů s Youtube Premium.

Zdroje: androidpolice.com, 9to5google.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat