reklama

Wear OS konečně budou i pro leváky, ale má to jeden háček

Wear OS konečně budou i pro leváky, ale má to jeden háček
2022-01-12T11:30:55+01:00
• 12. 1. 2022

Zdroj: Google

Google se již dlouhou dobu snaží vytvořit dobrý systém pro chytré hodinky, ale asi až s příchodem Samsungu a spojením sil se Wear OS dočká lepší podpory, optimalizace a možností. I tak je zde několik nedostatků, na které si uživatelé stěžuji. Nebudeme se bavit o náročnosti na hardware nebo o spotřebě energie. Tentokrát se dočkáme funkce zaměřené na leváky.

Skrze chytré hodinky s Wear OS je nově možné ovládat chytrou domácnost

Wear OS hodinky pro leváky

Všechny chytré hodinky s Wear OS jsou designované spíše pro praváky, zejména s ohledem na pozici fyzických tlačítek. Samozřejmě leváci mohou používat hodinky na pravé ruce, ale pak jsou tlačítka umístěna atypicky a hůře se používají. Vhodné by bylo, aby bylo možné obrátit hodinky a mít tlačítka na druhé straně, ale samotný systém se nedokáže přizpůsobit.

Uživatelé tedy požadovali, aby se dalo převrátit systém, respektive prostředí o 180°. Samotný požadavek se datuje až do roku 2018, ale až nyní vývojář společnosti Google potvrdil v oficiálním kanálu Issue Tracker, že funkce byla implementována. Bude tedy možné, zřejmě v nastavení, obrátit zobrazení systému.

Zdroj: Diesel

Bohužel vývojář zároveň dodal, že tato funkce bude dostupná jen u nových modelů chytrých hodinek s Wear OS. Zatím to tedy vypadá, že stávající hodinky s tímto systémem nebudou mít k dispozici novou funkci. Snad Google přehodnotí implementaci a nabídne novinku minimálně v rámci aktualizací na Wear OS 3. Nyní si musíme počkat na další detaily, i v případě aktualizací stávajících hodinek.

Aktualizaci na Wear OS 3 dostane jen pár modelů

Zdroje: issuetracker.google.com, androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim