reklama

Messenger dostává novinky u šifrované komunikace

Messenger dostává novinky u šifrované komunikace
2022-01-27T19:30:41+02:00
• 27. 1. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Messenger je poměrně populární komunikační platforma, ale oproti konkurenci nebo dceřiné službě WhatsApp nenabízí nativně end-to-end šifrování komunikace. Tato funkce je ale k dispozici, jen si ji musíte vyžádat specificky pro konkrétní komunikaci. Meta uvádí, že zavedení pro celou službu je komplikována v některých zemích z bezpečnostních důvodů. Nyní jsme se ale dočkali vylepšení šifrované komunikace.

Messenger Kids získává tři novinky

Vylepšené a dostupnější šifrovaná komunikace

Meta hlavně zmiňuje, že šifrovaná komunikace je dostupná pro všechny a navíc je nově k dispozici i pro skupinové chaty a také hovory. I tak je nutné si tuto funkci zapnout buď přes Tajnou komunikaci nebo režim Mizení. Kromě toho jsme se dočkali novinek. Například se nyní přímo v chatu objeví informace o tom, že druhá strana pořídila snímek obrazovky.

Screenshot Notifications 1 Up iOS MSGR 1920x1080x

Zdroj: Meta

Nově jsou k dispozici indikátory psaní, a to i u skupinových chatů. Nově lze posílat nálepky, animované obrázky a lze reagovat na příspěvky. Také je podporována funkce přeposílání. K dispozici je také ověřený odznak, uložení médií a také jejich úpravy. Je vidět, že se Meta zaměřila hlavně na doplnění chybějících funkcí.

Reactions 1 Up Android MSGR 1920x1080x

Zdroj: Meta

Tyto změny se dají považovat za přípravu k přechodu na kompletní šifrování celé služby. Kdy se tak stane, není zatím známo. Odhaduje se, že bychom se mohli dočkat v příštím roce.

Zdroje: messengernews.fb.com, theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim