reklama

Apple AppStore nově podporuje neveřejné uvedení aplikací

Apple AppStore nově podporuje neveřejné uvedení aplikací
2022-01-31T19:30:49+01:00
• 31. 1. 2022

Zdroj: Apple

Společnosti nabízející prostor pro publikaci aplikací a her si potrpí na pravidla a dodržování zásad. Mnohdy mají poměrně komplexní systém hodnocení a splnit všechny podmínky není někdy jednoduché. Kromě zpřísňování se ale občas objeví i nějaká užitečná novinka. Jednu takovou nově zavádí i Apple.

Neveřejné aplikace

Apple nově nabízí vývojářům uvést svou aplikaci nebo hru do AppStore jako neveřejnou. To znamená, že takový software nebude dohledatelný v jakékoliv kategorii a ani nebude možné nalézt takovou aplikaci skrze vyhledávání nebo procházení. Jen uživatelé s patřičným odkazem budou moci stáhnout a nainstalovat aplikaci.

To se například hodí, pokud vytváříte aplikaci pro specifické publikum a není žádoucí, aby si danou položku stáhl jen tak kdokoliv. Novinka se může jevit jako užitečná a asi byste očekávali, že vytvoření neveřejné aplikace a následného speciálního odkazu bude jednoduché, ale není tomu tak.

iPhone 13 8 6000x3368x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Apple požaduje vyplnění speciální žádosti, která je následně prověřena jejich týmem. Není tak jasné, jaká pravidla budou dodržována a není zaručeno, že by si kdokoliv mohl vytvořit neveřejný záznam. Samotná aplikace musí být kompletně dokončena a musí projít běžným schválením. Nelze použít beta verzi nebo jiný typ. Je tedy otázkou, kolik takových aplikací úspěšně projde zhodnocením a kolik jich bude moci být neveřejných.

Zdroje: gsmarena.com, engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim