reklama

Android 12 Go představen, přijde příští rok

Android 12 Go představen, přijde příští rok
2021-12-14T19:18:16+01:00
• 15. 12. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google uvedl Android 12, přičemž se rozjely aktualizace, byť jsou zatím velmi pozvolné. Mezitím se již chystá Android 12.1, který je k dispozici v beta programu pod označením Android 12L. Google ale také chystá Android 12 Go, tedy odlehčenou verzi systému pro mobilní telefony se slabším hardwarem.

Android – 512 MB RAM odzvonilo a nová pravidla pro Android Go

Android 12 Go

Google se pochlubil, že nová verze nabídne značné zrychlení spouštění aplikací. Konkrétně se podařilo zredukovat čas o 30 %, což rozhodně ocení nejeden majitel slabšího smartphonu. Nezapomnělo se na integraci SplashScreen API, takže vývojáři mohou nabídnout dočasnou obrazovku, než bude aplikace plně nachystána pro používání.

I další novinky pochází z plnohodnotného systému Android 12. Příkladem je hibernace aplikací, což ušetří prostředky mobilu a také samotnou spotřebu energie. Systém nabídne ve spolupráci s aplikací Files Go (správce souborů) i koš pro smazané soubory, které půjde obnovit do 30 dnů.

Screenshot 293 465x378x

Zdroj: Google

U aplikací bude možné využít výběr textu pro následné přečtení nebo přeložení. Google myslel i na uživatele bez dostupného rychlého nebo kvalitního internetového připojení. Bude možné sdílet instalační balíčky aplikací skrze službu Nearby Share. Zapracovalo se i na uživatelských profilech, zejména možnost hosta na zařízení. Stejně jako u Androidu 12, i verze Go bude mít rozšířenou správu a statistiky kolem soukromých informací. To znamená, že uživatelé budou také díky indikaci vědět, kdy se používá kamera nebo mikrofon.

Priavacy Dashboard V3 Zoom 954x588x

Zdroj: Google

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim