reklama

Google Lens dostane podstatné vylepšení

Google Lens dostane podstatné vylepšení
2021-10-03T08:00:09+02:00
• 3. 10. 2021

Zdroj: Google

Google se na své vývojářské konferenci, kterou pořádá jednou do roku, pochlubí zajímavými technologiemi. Před nějakým časem ukázal, že vyvinul systém na vylepšování fotografií, který dokáže vymazat ze snímku plot, aby bylo viděno, co je za ním. Do teď ale není ani jedna aplikace nebo služba, která by něco podobného nabídla uživatelům. Na konferenci se pochlubil i nástrojem Multitask Unified Model (MUM), který by měl umožnit lepší vyhledávání za použití různých vstupních údajů. Nyní se ale pochlubil, jak bude tato novinka fungovat ve službě Lens.

Google Lens přichází na počítače [aktualizováno]

Google Lens s vylepšením

Google Lens se zaměřuje na identifikaci obrázků, přičemž z nich dokáže extrahovat i texty. Do teď bylo vyhledávání podle obrázků poměrně prosté, kdy výsledky byly nějakým způsobem podobné. S využitím MUM ale dostane Google Lens značné vylepšení. Ukázku můžete vidět níže. Po vyfocení košile dojde k vyhledání samotného produktu, ale následně lze aktivovat pokročilé hledání, kam se zadá, že chcete ponožky s tímto vzorem.

ezgif 3 6b202616e7e5 400x400x

Zdroj: Google

Nejde jen o hledání podobných vzorů. V dalším příkladu Google ukazuje, že můžete vyfotit převody na kole a následně se jednoduše zeptat „Jak se to opravuje“.

Samotné nasazení přímo do služby Google Lens pro všechny uživatele bude pozvolné. Google uvádí, že to bude trvat několik měsíců. Je tak možné, že se novinky dočkáme až někdy v průběhu příštího roku.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim