reklama

Facebook zavede funkci, která vyzve k pauze od používání aplikací

Facebook zavede funkci, která vyzve k pauze od používání aplikací
2021-10-11T09:30:02+02:00
• 11. 10. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

V těchto dnech se aktuálně řeší informace, které poskytla Frances Haugen o samotných algoritmech Facebooku, které nejsou příliš dobře designované a doporučují i závadný obsah. Samozřejmě jsou zde reakce ze strany Facebooku. Dokonce se dozvídáme, že se pracuje na nových funkcích, které mají napomoci k vylepšení „digitálního zdraví“.

Pauza od Facebooku a Instagramu

Nick Clegg, viceprezident ve Facebooku, poskytl informace, že se pracuje právě na funkcích, které mají napomáhat k dobrému digitálnímu zdraví, což se dá pochopit jako ke snížení závislosti na sociálních sítích. Konkrétně se pracuje na funkci, která vyzve uživatele k pauze a k pozastavení používání aplikace.

Nejsou známí detaily takové funkce a ani nevíme, jak bude nastavena, ale měla by cílit zejména na mladší uživatele. Je otázkou, jestli Facebook aplikace bude disponovat nějakým nastavením, nebo se bude jednat o funkci, která bude řízena nějakým algoritmem. Samotné vyzvání k pauze ale asi bude jen informativní, takže uživatel asi bude jen vyrušen od používání třeba Instagramu, ale asi nedojde k dočasnému pozastavení fungování.

Instagram 1 6000x3368x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Další funkce v této oblasti se má soustředit na samotný obsah. Aplikace by měly upozornit, že nějaký obsah není nejvhodnější pro samotné uživatele. Z toho se dá usuzovat, že Facebook nehodlá omezovat obsah a zpřísňovat pravidla, jen bude upozorňovat. Sice se může jednat o zajímavé funkce, ale samotné operační systémy Android i iOS již disponují funkcemi, které mohou omezit používání aplikací. Je otázkou, jestli novinky od Facebooku se setkají s úspěchem.

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jiří Král

12. 10. 2021, 19:56

Zdravím. Nejsem češtinář, ale přespřílišné opakování slova ‚asi‘ není asi v článku vhodné:

‚Samotné vyzvání k pauze ale asi bude jen informativní, takže uživatel asi bude jen vyrušen od používání třeba Instagramu, ale asi nedojde k dočasnému pozastavení fungování.‘

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat