Apple zjednodušuje možnost hlášení podvodů v obchodě App Store

Apple zjednodušuje možnost hlášení podvodů v obchodě App Store
2021-10-12T09:30:41+02:00
• 12. 10. 2021

Společnost Apple se rozhodla zjednodušit život uživatelům, kteří zaznamenají problémy při nákupech aplikací v obchodě App Store. Dosud byl uživatel v případě jakýchkoliv problémů odkázán na poměrně krkolomný způsob, jak případné problémy řešit.

Apple vylepšuje App Store – zjednodušuje hlášení podvodů v aplikacích

Nově uživatelé v App Storu naleznou tlačítko „Nahlásit problém“ přímo u aplikace, která byla zakoupena, nebo nabízí nákupy v aplikaci. Tato novinka bude přístupná od verze iOS 15. V našem případě jsme nové tlačítko zatím nenalezli, což znamená, že se bude novinka objevovat zřejmě postupně. Podle společnosti Apple by měla být nová možnost hlášení dostupná prozatím pouze ve čtyřech regionech a těmi jsou USA, Kanada, Austrálie a Nový Zéland. Později by se měla novinka rozšířit i do dalších zemí globálně.

appstore 406x885x

Zdroj: The Verge

Dosud mohli uživatelé problém nahlásit tak, že v aplikaci App Store na stránce Aplikace museli odskrolovat až úplně dolů, kde se nacházel odkaz pro hlášení problému. Ten uživatele dále přesměruje do prohlížeče, kde je nutné se přihlásit svým Apple ID a dále vybrat jednu z možností. Celý proces působí poměrně nepřehledně a zdlouhavě. Je otázkou, jak bude novinka efektivní v praxi. Apple má údajně 500 pracovníků, kteří by měli tyto hlášení posuzovat a zpracovávat. Ve srovnání s jinými společnostmi, jako jsou například Facebook, nebo Google, je to poměrně málo.

Zdá se ale, že Apple se snaží reagovat na podněty uživatelů, kteří často poukazovali na neférovost ze strany vývojářů a zřejmě se bude snažit více zaměřit na to, aby aplikace v App Storu přinášely požadovanou kvalitu. Uvidíme jak se mu to bude v praxi dařit.

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat