reklama

WhatsApp pro iOS dostává funkci přepisu řeči na text

WhatsApp pro iOS dostává funkci přepisu řeči na text
2021-09-17T19:30:49+01:00
• 17. 9. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Zasílání hlasových zpráv je velmi oblíbenou alternativou ke standardním textovým zprávám. Namísto psaní dlouhých zpráv zkrátka jen stačí mluvit a druhá strana obdrží zprávu v plném znění, v mnohým situacích však není přehrávání hlasových zpráv vhodné, nebo dokonce možné. Právě na tyto situace se nyní zaměřuje WhatsApp, přidává totiž novinku, která podobně jako při vyhledávání v prohlížeči přepíše řeč uživatele na textovou zprávu.

Příjemné vylepšení pro hlasové zprávy

Poměrně zásadní a velmi příjemnou zprávou o nové funkci je informace, že přepis zpráv bude probíhat na samotném zařízení. Pokud tedy budete posílat nějaké citlivé zprávy, WhatsApp, potažmo Facebook by k těmto zprávám neměl mít přístup. Funkce přepisu zpráv bude dostupná pouze pro uživatele zařízení s iOS, od čehož si Apple slibuje také vylepšení své technologie rozpoznávání řeči. Novinka bude po vypuštění pouze volitelná, její aktivace je tedy na každém uživateli, při jejím prvním spuštění aplikace také upozorní na odesílání dat společnosti Apple. Zprávy jsou šifrovány v režimu end-to-end.

whatsapp voice message transcription feature 9to5mac 2 1536x864x

Zdroj: 9To5Mac

Po aktivaci a povolení odesílání dat bude uživatelům zpřístupněna funkce Přepis, kde bude možné také vybrat určitou část hlasové zprávy. WABetaInfo také uvádí, že jakmile jednou zprávu nahrajete, uloží se do lokální databáze aplikace WhatsApp, nebude ji tedy nutné znova přepisovat a navíc si budete moci kdykoliv přečíst. Funkce je stále však pouze ve fázi vývoje, její vypuštění mezi uživatele v nejbližší době je tedy neznámé.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat