reklama

Vibrace motocyklu mohou výrazně poškodit váš iPhone

Vibrace motocyklu mohou výrazně poškodit váš iPhone
2021-09-14T13:30:09+01:00
• 14. 9. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Na stránkách podpory Applu se objevil zajímavý příspěvek o tom, jak vystavení iPhonu vibracím s vysokou amplitudou můžou telefonu ublížit. Pokud rádi flexíte na českých silnicích a užíváte si každou díru, kterou váš automobil projede, měli byste si příští výjezd dvakrát rozmyslet. 

iPhone vibracím těžko dlouhodobě odolá

V článku se totiž uvádí, že Apple nedoporučuje namontovat iPhone na motocykl, protože vibrace mohou být přenášeny prostřednictvím řídítek a podvozku motocyklu. Apple nezmiňuje automobily, ale troufám si říci, že ve staré Octavii s „vyřachtaným“ dieslovým motorem bude způsobovat úplně stejně silné vibrace, ne-li horší. 

iPhone

Zdroj: Dotekomanie.cz

Apple ale přidal také technické vysvětlení, které prostě dává smysl. Konkrétně uvádí, že pokud při fotografování omylem pohnete telefonem, může být výsledná fotka rozmazaná. Aby se tomu zabránilo, používá se optická stabilizace obrazu (OIS). U OIS gyroskop cítí, že se kamera pohnula.  Aby se omezil pohyb obrazu a výsledné rozostření, objektiv se pohybuje podle úhlu gyroskopu.

Některé iPhony mají dokonce automatické zaostřování (AF) s uzavřenou smyčkou. Pokud iPhone s těmito funkcemi budete dlouhodobě vystavovat silným vibracím, může postupně docházet ke zhoršené kvalitě fotografií a videí. Tyto funkce nabízí třeba iPhone 6s, iPhone 6s Plus – vlastně všechny iPhony od modelu 7. 

Apple dále uvedl, že pokud přesto chcete upevnit iPhone na skútr nebo motorku, doporučuje použít držák tlumící vibrace. 

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Martin Jeřábek

14. 9. 2021, 18:56

Samozřejmě to platí i pro ostatní výrobce.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim