reklama

Samsung údajně navyšuje výrobní kapacitu ohebných displejů až o 50 %

Samsung údajně navyšuje výrobní kapacitu ohebných displejů až o 50 %
2021-09-02T19:59:14+01:00
• 3. 9. 2021

Galaxy Z Flip 3; zdroj: Dotekomanie.cz

Není tomu dávno, co Samsung na trh uvedl dvojici svých ohebných smartphonů Galaxy Z Flip 3 a Galaxy Z Fold 3, nemá tak zatím k dispozici příliš odborné statistiky o jejich prodejích. Samsung si ale údajně věří natolik, že jeho divize Samsung Display údajně plánuje rozšíření výrobní kapacity ohebných panelů o téměř 50 %.

Velké plány s ohebnými displeji

Dle The Korean Echonomic Daily jihorojeksá společnost plánuje rozšíření své výrobní kapacity v Bac Ninh (Vietnam), které má začít ještě letos. K dokončení by pak mělo dojít ještě v tomto roce, případně začátkem roku 2022. Po jeho dokončení by měla výrobní kapacita na ohebné displeje vzrůst ze 17 na 25 milionů za rok, tedy zhruba o 47 %.

Galaxy Z Flip 3 – stylový gymnasta [recenze]

Z dostupných jednotek by mělo být určeno 10 milionů panelů pro větší Galaxy Z Fold, zbylých 15 milionů poté pro menší a dostupnější Galaxy Z Flip. Jen pro srovnání, původní generace Galaxy Z Fold se globálně prodalo jen 500 000 kusů, Z Fold 2 pak přibližně 1 500 000 kusů, přičemž letošních ohebných novinek Samsung stihl vyrobit již přes 3 miliony.

Galaxy 64 5932x3330x

Galaxy Z Fold 3; zdroj: Dotekomanie.cz

Pokud jsou tato tvrzení pravdivá, znamenalo by to nejen mnohem více dostupných kusů, ale také pravděpodobně nižší koncovou cenu, z níž by těžili zejména zákazníci. Kromě toho tímto krokem Samsung také ukazuje konkurenci, že to s ohebnými telefony myslí vážně. Navýšením výrobní kapacity my také mohl nabídnout prostor pro dodávání displejů ostatním, z čehož by těšil nejen samotný trh, ale i zákazníci.

Zdroj: androidauthority.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat