reklama

Celosvětové prodeje bezdrátových sluchátek vzrostly jen o 6,4 %

Celosvětové prodeje bezdrátových sluchátek vzrostly jen o 6,4 %
2021-09-07T16:30:57+01:00
• 7. 9. 2021

Redmi Earbuds 3 Pro; Zdroj: Redmi

Zdá se, že globální trh s bezdrátovými sluchátky (zkratka TWS) dosáhne svého stropu, protože prodeje meziročně vzrostly o 6,4 %, což je nejnižší hodnota za poslední tři roky. V číselném vyjádření dosáhl trh ve druhém čtvrtletí letošního roku na 58,3 mil. prodaných kusů. 

Celosvětový trh s chytrým osobním audio zbožím celkově vzrostl o 4,7 %, prodáno bylo totiž 99,8 mil. kusů. Samotný Apple, který je lídrem celého trhu, zaznamenal svůj vůbec první pokles. Prodeje AirPods klesly o 25,7 % a ve druhém čtvrtletí 2021 dosáhly na 15 mil. kusů. 

Celosvětové prodeje: Xiaomi zaujímá druhé místo

Apple i ale i pĹ™esto udrĹľel vedoucĂ­ postavenĂ­ v TWS kategorii, ale pokles vedl k tomu, Ĺľe se trĹľnĂ­ podĂ­l spoleÄŤnosti snĂ­Ĺľil pod 30 %. Navzdory vzestupĹŻm a pádĹŻm je klĂ­ÄŤovĂ˝ vĂ˝hoda Applu jasná – má uĹľivatelskĂ˝ ekosystĂ©m, kterĂ©mu jsou uĹľivatelĂ© velmi vÄ›rnĂ­. VydánĂ­ novĂ˝ch AirPods ve druhĂ© polovinÄ› roku tuto kategorii opÄ›t prodejnÄ› posĂ­lĂ­, ale rostoucĂ­ nasycenĂ­ trhu mĹŻĹľe bĂ˝t pĹ™ekážkou. 

Celosvětové prodeje

Zdroj: TechRadar

Xiaomi se umístilo na druhém místě, přeskočilo Samsung, a to díky 5,3 mil. prodaným kusů. Mezitím tržní podíl Skullcandy dosáhl rekordních 7%, což jej poprvé posunulo na čtvrté místo. Úspěch společnosti Skullcandy je přičítán jejímu agresivnímu zaměření na cenově dostupnou sestavu, jako jsou Dime, Jib a Sesh, která cílí na mladší demografické skupiny než Samsung nebo Apple.

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim