reklama

Xiaomi pracuje na novém zařízení Magic Control Bridge

Xiaomi pracuje na novém zařízení Magic Control Bridge
2021-08-12T19:29:52+01:00
• 13. 8. 2021

Zdroj: XDA-Developers

Čínská společnost Xiaomi v posledních několika letech výrazně zapracovala na budování vlastního ekosystému chytré domácnosti, zejména tedy v oblasti televize. Výrobce dlouhou dobu prodává set-top boxy a nyní nabízí řadu modelů Mi TV, jako je QLED 4K TV. V aplikaci Mi Home 

Xiaomi Magic Control Bridge

Xiaomi se ale objevilo nové příslušenství Magic Control Bridge, na kterém má společnost v současnosti pracovat. Nadšenci objevili ve zdrojovém kódu aplikace Mi Home zařízení, které umožní komukoli v blízkosti Mi TV ovládat jej z kompatibilního telefonu nebo tabletu – samozřejmě manuální ovládání (tj. dálkový ovladač) bude stále k dispozici. 

Xiaomi

Zdroj: XDA-Developers

Odkaz na Magic Control Bridge je konkrétně ve verzi 6.9.601. Zařízení se zjevně připojí k jakékoli 2,4GHz Wi-Fi síti (ale ne 5GHz), nebo přímo do TV pomocí USB připojení. Po nastavení umožní komukoli v dosahu ovládat produkty Mi TV pomocí připojení Ultra-Wide Band (UWB). Pokud budete chtít, budete ji moci omezit také na rodinné příslušníky u vás doma.

Zdá se, že bude nabízet podobné funkce jako Google remote pro Android TV, ale potenciálně bez nutnosti, aby vzdálené zařízení bylo ve stejné Wi-Fi síti nebo připojeno ke stejnému účtu Xiaomi. 

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim